Kontakt

OFFICIELLA KONTAKTUPPGIFTER
IFK Uppsala
c/o Per Agius
Kremlevägen 2
756 46 UPPSALA
Tfn: 018-50 18 08, 073-576 65 70
E-post: info@ifkuppsala.se
Plusgiro: 9 83 23-9
Organisationsnummer: 817600-1561
Föreningsnummer: 2326

STYRELSE
Per Agius, ordförande
Tfn: 018-50 18 08, 073-576 65 70
E-post: per.agius@ifkuppsala.se

Christian Gerecht, ledamot
Tfn: 070-483 42 65
E-post: gerechtchristian@ifkuppsala.se

Claes Hedström, ledamot
Tfn: 018-430 36 49, 076-622 58 49
E-post: claes.hedstrom@ifkuppsala.se

Oscar Jonasson
Tfn: 070-942 88 23
E-post: oscar.jonasson@ifkuppsala.se

Martin Löfgren, vice ordförande
Tfn: 070-533 36 20
E-post: martin.lofgren@ifkuppsala.se

Camilla Martinsson, ledamot
Tfn: 073-994 51 24
E-post: camilla.martinsson@ifkuppsala.se

Johan Ryberg, sekreterare
Tfn: 018-36 63 80, 018-727 14 86
E-post: johan.ryberg@ifkuppsala.se

FOTBOLLSSEKTIONSSTYRELSE
Jonas Hjelm, ordförande
Tfn: 070-302 89 24
E-post: jonas.hjelm@ifkuppsala.se

Oscar Jonasson
Tfn: 070-942 88 23
E-post: oscar.jonasson@ifkuppsala.se

Camilla Martinsson
Tfn: 073-994 51 24
E-post: camilla.martinsson@ifkuppsala.se

Fredrick Sandberg
Tfn: 070-865 10 07
E-post: fredrick.sandberg@ifkuppsala.se

SPORTCHEF
Stephen Odur
Tfn: 076-948 96 99
E-post: stephen.odur@ifkuppsala.se

A-LAG
Stephen Odur, tränare
Tfn: 076-948 96 99
E-post: stephen.odur@ifkuppsala.se

Goran Marsenic, assisterande tränare
Tfn: 072-966 25 97, 070-208 50 41
E-post: goran.marsenic@ifkuppsala.se

U19 (U19 DIVISION 1 OCH DIVISION 6)
Robert Yeghiazarian, tränare
Tfn: 073-554 27 37
E-post: robert.yeghiazaryan@ifkuppsala.se

Goran Marsenic, tränare
Tfn: 072-966 25 97, 070-208 50 41
E-post: goran.marsenic@ifkuppsala.se

Fredrick Sandberg, lagledare
Tfn: 070-865 10 07
E-post: fredrick.sandberg@ifkuppsala.se

U17

U15
Remiggio Semiti, tränare
Tfn: 070-747 72 76
E-post: remiggio.semiti@ifkuppsala.se

U13
Anders Illerbrand, tränare
Tfn: 070-832 92 24
E-post: anders.illerbrand@ifkuppsala.se

Amir Cikota, tränare
Tfn: 070-433 24 85
E-post: amir.cikota@ifkuppsala.se

Jouni Haapakoski, tränare
Tfn: 076-555 65 06, 018-410 76 40
E-post: jouni.haapakoski@ifkuppsala.se

Johan Nyström, lagledare
Tfn: 070-574 25 14
E-post: johan.nystrom@ifkuppsala.se

F04/05
Jovana Marsenic, tränare
Tfn: 073-510 51 35
E-post: jovana.marsenic@ifkuppsala.se

Johanna Wik, tränare
Tfn: 072-721 78 13
E-post: johanna.wik@ifkuppsala.se

Malin Nilsson, lagledare
Tfn: 073-725 71 79
E-post: malin.nilsson@ifkuppsala.se

P04
Yacin Yacin, tränare
Tfn: 073-633 53 91
E-post: yacin.yacin@ifkuppsala.se

P05
Erik Strömberg, tränare
Tfn: 073-866 45 50
E-post: erik.stromberg@ifkuppsala.se

Niclas Forslund, tränare
Tfn: 076-337 86 76
E-post: niclas.forslund@ifkuppsala.se

P06
E-post: info@ifkuppsala.se

P07
Jonas Hjelm, tränare
Tfn: 070-302 89 24
E-post: jonas.hjelm@ifkuppsala.se

Nicolas Auba, tränare
Tfn: 073-739 03 97
E-post: nicolas.auba@ifkuppsala.se

Denny Hanning, tränare
E-post: denny.hanning@ifkuppsala.se

Henrik Grenmark, tränare
E-post: henrik.grenmark@ifkuppsala.se

Linda Arvhult, lagledare
Tfn: 073-748 09 10
E-post: linda.arvhult@ifkuppsala.se

P08
Jonas Hjelm, kontaktperson
Tfn: 070-302 89 24
E-post: jonas.hjelm@ifkuppsala.se

F08/09
Mikaela Roxenmo, lagledare
Tfn:
E-post: mikaela.roxenmo@ifkuppsala.se

Jovana Marsenic, instruktör
Tfn: 073-510 51 35
E-post: jovana.marsenic@ifkuppsala.se

Johanna Wik, instruktör
Tfn: 072-721 78 13
E-post: johanna.wik@ifkuppsala.se

P09/10
Hamdi Meghirby, tränare
Tfn: 070-623 03 52
E-post: hamdy.meghirby@ifkuppsala.se

Daniele Asmelash, tränare
Tfn: 076-186 01 46
E-post: daniele.asmelash@ifkuppsala.se

P/F11
Pierre Vukman, tränare
Tfn: 070-565 26 62
E-post: pierre.vukman@ifkuppsala.se

P/F12
Oscar Jonasson, instruktör
Tfn: 070-942 88 23
E-post: oscar.jonasson@ifkuppsala.se

BANDYSEKTIONSSTYRELSE
Christian Gerecht, ordförande
Tfn: 070-483 42 65
E-post: gerechtchristian@ifkuppsala.se

SPONSOR- OCH MARKNADSFÖRINGSGRUPP
Per Agius
Tfn: 073-576 65 70
E-post: per.agius@ifkuppsala.se

Martin Löfgren, ledamot
Tfn: 070-533 36 20
E-post: martin.lofgren@ifkuppsala.se

MEDLEMSFONDENS STYRELSE
Per Agius
Tfn: 073-576 65 70
E-post: per.agius@ifkuppsala.se

Oscar Jonasson
Tfn: 070-942 88 23
E-post: oscar.jonasson@ifkuppsala.se

Martin Löfgren, ledamot
Tfn: 070-533 36 20
E-post: martin.lofgren@ifkuppsala.se

VALBEREDNING

REVISORER
Per Korpås
Tfn:
E-post:

Lars Mellwing
Tfn:
E-post:

KLUBBLOKAL
Tövädersgatan 10
Tfn: 018-22 98 22 (obemannad)

Glädje – Kamratskap – Kompetens – Engagemang sedan 1895