Maratontabell

Spelardatabas – Fotboll – Säsongerna 1957-2018
Här nedan presenteras en komplett spelardatabas gällande seriematcher och cupmatcher för åren 1957-2018. Endast deltagande i A-lagsmatcher registreras i maratontabellen. Spelare som är markerade i grön färg är aktiva t.o.m. omg. 13 2018:

#EfternamnFörnamnFöddMatcherSeriematcherCupmatcherSäsonger
1BennemoHans19552652541122
2ErikssonPeter19591791661313
3LindénBengt1947158155313
4SundénTorbjörn19581561441214
5CarlssonKjell1963153140139
6RomanAlejandro19801391221710
7BjörnAndreas19751311141713
8AgiusPer19731301141610
9PalestroSebastian1975128110186
10HelénBo194312511879
11EberhornUlf1956123114915
12PihlströmOve194712112109
12DamjanovicSinisa1952121114713
12HaapakoskiJouni19651211091214
15PetterssonHans193912011558
15HildonenOla1980120109117
17ForsströmMichael1962119111812
18EklöfLeif1944117112512
19RomanMauricio197311499159
20ClaessonAndreas19731131011211
21NguyenRobin199511211118
22SundKrister1971111109211
23FredrikssonMats196310910549
24GellinGustav198810794135
25StenbergBengt194610410407
26SahlströmSylve195610310038
26NordströmMattias19561039948
28HöglingJohan198610287157
29BohlinNils-Erik194610098211
30ForsbergLars1949979708
31JunebjörkBertil1935969068
32GustavssonSeppo19359387610
33ÅgrenÅke19409189211
34HöglundKent1948898908
34JohnHans1956898279
34BergstrandFredrik19858977124
34JohanssonJohny19788973165
38HåkanssonEmil1985887997
39AnderssonPeder1951878439
40BergströmTommy1968857876
41SandbergTomas1973848138
41ErikssonTorbjörn19847956
41PerssonJerry1982847595
44TengbornMagnus1985838034
45SemitiRemiggio1990827936
45AllalouAmin1981827754
47AliOmar1996808005
47EghaghaOnome1983807376
49BerlinStefan19737968117
50MattssonRolf19787809
50WengelinFilip1993787805
52MartinssonLukas1996777706
53GustafssonLars19837767106
54HellstenMats1942757507
55ÅkerströmUlf19767464106
56MagnersjöSone1942737037
57AnderssonStig19717105
58ArasUmit1995706915
58RenlundMikael1975706286
58SvenssonJon19817059115
61HöglundÅke1949696905
61JohanssonNiklas1976696095
61SöderlundKarl1984696094
64JohanssonHans-Erik1947686535
64SvrakaJasmin1991686535
64ForsbergLeif1939686266
67HaydarRodi1995676705
67KumricDennis1996676705
69OlssonSven-Olof19666515
70ErikssonHans1955646227
71WahlgrenSamuel1986635764
71OlssonChrister1973635585
71PlithErik19796350135
74NaizgiHyaw1996626204
74LindahlMikael1981625486
76StegrellBo1956615836
77FilippidisAnestis1953605825
77HaldénPer1983605734
79HenrikssonRobin1999595904
80HildonenMattis1983595364
80SobarzoAndrés1985595275
82TesséusJan-Olof1944585805
82LundqvistJack19585626
84AminaeyCepand Mehdi1995555504
84BengtssonMikael1975554783
86CarlssonFilip1997545404
87MattssonHåkan19545315
87ErikssonKristoffer1965545224
87WerleforsPeter1985545133
90BasalaPhilip1997545135
91LindLars1958544775
91NordlundMarcus19695442124
93JohanssonRolf19535305
93AnderssonStefan1956535039
93DönmezErtan1974534765
96DaherAlladin1991514743
97HäggJens1995505003
97JohanssonHåkan1949504826
97HollanderHans19504644
100SvahnMartin1983494633
100GåvebyRonnie1959494549
100NilssonLeif1948494454
103ThörnvallKjell19484808
103JanssonDaniel1975484806
105AnderssonArne19474705
105ErikssonBjörn19474703
105LagerLeif1947474707
105LindbergReidar1952474345
105StjerndorffFredrik1966474253
110QvistHans19464604
110ArknellChrister1948464333
110LindgrenHåkan1965464336
110BlomLeif1965464245
110MattssonChristian1985464063
110Al-MosawiMohammed1990463973
116SetterlöfRoine1959444043
117PetrovicMarko1993434303
118AhmadRobin1999434304
119StjernfeldtParry1947434218
119ErikssonPatrik1973434215
119JönssonLars1950434125
119DomiceljJerry1978433943
123FagerströmKrister19424203
123GrehnLeif1946424029
123CuibeAndris1953423933
126KaskasBilal1954413833
126MalmbergMartin1981413832
128FredrikssonPer1960403823
129NelinLars-Olof19393903
129ArapovicToni1991393903
129SalihMokhtar1996393903
129ThelanderFabian1996393904
129NilssonHenrik1981393454
134KvistKjell-Arne19383803
134LarssonSune19383807
134JärdöStefan1949383805
134LarssonAnders1981383443
138AlbadrasawiMontaser1998373524
139OlssonChrister1978373163
140RunemarkJan19363604
140HirschGeorg1939363604
140LindströmPer-Arne1942363603
140AhmedAhmed1997363603
140KrekuJonas1976363512
140BjörkmanNils1957363422
140SamuelssonKarl1984363424
140LopezLuigi1987362972
148BäcklinGöran1949353504
148Erikslund (Åland)Jacob1990353232
150FischerströmGöran1945343402
150NorénLennart1945343407
150MontenegroFrancisco1971343403
150SöderströmRoberth1973343406
154Engström Emrik Persson1999343314
155WikströmJonas1971343043
155GodoyDaniel1974342868
157NaessBo1940333303
157SamuelssonTorbjörn1943333303
157AkaySerhat1996333304
157DaherAli1995333215
157BjörkmanSören1956333122
157AsklöfBenny1971333126
157NorénAxel1989333123
157NoanderLeif1943333032
157KalldinAnders1966333033
157TorokAhmed1993333033
157LidénMartin1979332853
168WallentinssonSimon1999323202
169FröjdBo19323114
169HedströmAndreas1955323113
169Piñones-ArceClaudio1975322752
172NilssonBert19313106
172HigueraCristian1959313104
172ToledoPatricio1967313104
172CedrinsRainis1944313015
172AbdulahovicOmar1995313014
172LernerNiklas1971312924
172PetterssonStaffan1961312834
172ErikssonAndreas1973312833
172EkmanHenrik1979312472
181EngqvistLars19303003
181LöfströmPer19303003
181WahlbergJarl19303002
181SidibehSamba1973303005
181SjölundTom1995303002
181KarlssonGöran19302912
181RybergJohan1971302734
181MuthasDaniel1976302733
181AliCheiko1977302733
190MakuizaMechac1999292812
191FranzénJan1964292634
192AhlkvistDan19282804
192EnqvistPer-Anders1974282804
192PetterssonDaniel1973282624
192ForsströmConny1974282534
192NordströmArne19282442
197MellwingLars1955272704
197FrydrychWoiciech1965272703
197SabovicArmin1995272703
200SinghPuneet1999272613
201TrograncicJosip1953272523
201FlygtErik1980272432
203LindströmCurt "Curre"1940262602
204CekolFilip1999262603
205ReherBertil1925262422
205HöglundLars1979262422
205JonassonSimon1985262422
208ThorénKarl19252502
208JonssonMarkus1972252503
208AnderssonOla1940252412
208AarsethRichard1973252233
208Spinelli ScalaDan1984252232
213QaoudHazem2001252052
214AleringFredrik1976251872
215LindbergTommy1962242403
215BerhaneErmias1997242404
215LorichsFredrik1974242312
215JanzénBjörn1981242222
215HemlinRolf1949242133
215SsebugwawoIsmail1976242136
215GustafssonTomas1979242132
215WestmanAlexander1982242133
215FredrikssonNiklas1969242043
224NilssonTommy19232304
224MelinStefan1955232304
224HellemarkAnders1962232303
224Kizi-NamputuBodry1993232302
228AbdullahizadKosret1997232302
229EkwallMartin1973232216
229El MallaRodi1993231943
231KlazaAnders1947222202
231BellingJohn1956222202
231GustavssonOve19222114
231BengtssonDaniel1972222114
231EricssonEmil1982222114
231AramechDaniel1994221752
237HagmanHans1949212102
237ErikssonMikael1963212102
237AlbertssonJohan1984211741
237LundAlexander1979211651
241JohanssonSune1955202002
241EnglundStefan1959202003
241SundFredrik1969202004
241AnderssonAlexander1990202001
241AnderssonKjell19201913
241NymanMats1987201911
241LjungbergEvan19201823
241CiszewskiArtur1966201823
241Klausen (DK)Kenneth1980201821
241RönnerdalAnders1988201732
251ErikssonBengt19191902
251WrangenbyReine1942191902
251TedenlindAnders1943191902
251GadhassonLazar1951191904
251HedqvistHenrik1955191902
251BattiHallil1964191902
251EklundKent1964191903
251ToledoMarcelo1971191902
251IsgrenAndreas1991191902
251SabovicHaris1991191902
251PetrosJosef1984191723
262HultGunnar1947181801
262SagaiBenyam1973181803
262WidlundLinus1990181802
262AbdiAhmed1994181801
262AbdoSamir1997181802
262ErikssonLars-Johan1953181537
262AnderssonGöran19181441
262BjörklundMikael1980181442
262DahlMagnus1987181352
271UlvdellJörgen1940171703
271HolmbergLars1955171702
271MattssonJohan1965171702
271BäckströmPontus1969171703
271SpoongConny1970171701
271EspinozaMiguel1973171702
271CarlssonOscar1984171702
271BillströmKjell1954171524
279WollersjöInge1940161602
279KorpåsPer1955161604
279SemugalaDaniel1993161601
279CardosoHampus1995161602
279SandmanJoakim1996161601
279ClaessonNiklas1964161511
279PetersChristian1982161511
279Weckström (Åland)Kristoffer1983161331
287FlinkHåkan19151501
287BurénMikael1966151502
287NilssonDan1976151501
287DahlStaffan1979151501
287PalestroGabriel1981151501
287YildizRoni1996151502
287GustafssonGöran1961151411
287KarlssonGustav1982151412
287JohanssonJörgen1966151321
287JoulakLassad1967151321
287HedbergJonatan1985151322
287Abarzua ToldoRoddy1981151232
299StoltStig19141401
299SmekalDavid1971141403
299ErikssonHåkan1973141403
299SaadGadalla1995141401
299Sufi MuseMohamed1995141402
299EmbayeElias1997141403
299BoströmLars19141312
299JanssonSture19141311
299WollersjöBert19141312
299OlssonChrister1947141313
299KonakovicSanjin1984141312
299BeyanMohamed1989141311
299LöfbergRickard1978141222
312AsplundDan19131304
312GertzJan-Anders19131302
312JohanssonErik19131302
312WehmanTorsten1943131302
312EleftheriadisAthanasios1995131303
312AliMusa1998131302
312XuZexi1998131302
312CuibeJuris1951131215
312HolmgrenJonas1968131211
312SalaneckErik1970131211
312MalmOlle1987131213
323AlizadehAria2000131211
323ArasAdar2000131211
325JacobssonPeter1968131122
325LindPatrik1985131122
325KrezicTomislav1975131032
328LoforsSven19121202
328ÖstlundJan19121202
328IvicZoran1953121201
328GrehnMichael1972121202
328JakobssonPatrik1972121201
328BjörndahlKristian1975121201
328WessmanTomas1975121201
328JirgesBashar1992121202
328VedieTómas Gunnar1995121202
328GörlingMartin1974121112
328FormanekMark1982121111
328NielsenPeter1982121111
328Ezz El DinYohannes1992121112
341FrödinTobias2000121111
342AnderssonLeif19121021
342LundbergKarl1972121022
342Eghagha NilssonDafe1985121021
342AndoGustav197812931
346BergmanLars19111103
346FalkHans19111101
346GustavssonHåkan19111102
346HöökJan19111101
346RunevikLars-Gunnar19111101
346HaagOve1939111101
346LindblomMikael1959111106
346HellmanJonny1965111102
346AliagaLuis1969111102
346JanssonMagnus1970111101
346KemiDavid1971111101
346HallJoacim1975111102
346HolgerssonJonas1988111101
346WahlundHenrik1991111102
346NouriBalen1996111101
346OhlssonRoine1956111012
346LundbergStig196011921
346MattssonHåkan196111922
346NordqvistTobias197611744
365Godlin NzaliAndrew199811742
366RosénSture19101002
366PohjanenUrban1955101002
366CruzRicardo1956101002
366GirayMetin1961101001
366PansellAugust1965101002
366PeräläRoger1970101001
366DemkerTobias1976101001
366PerssonHenrik1984101002
366SahlénAnton1991101003
366ÅkerblomSimon1991101002
366PousetteMartin1995101002
366SinghJaskirat1996101002
366PourtaheriAli195710913
366SievertssonJan195810912
366HanningJonathan198510822
381LedungAdam199910642
382IngemarssonHans199902
382RosanderLars199901
382SanfridssonArne199903
382TallrothJim199903
382SjonemarkJan19519901
382UdeniusRobert19629901
382StanojkovicTomi19729901
382ForsströmJohan19759903
382KarlssonKlas19769903
382TshibanguJannick19969902
382SundbergSvante19979901
382KalifGulal19989901
382ÖstheimRobert19639811
382ÖrdeMartin19769814
382Ortiz ElguetaPablo19799812
397OlssonWilliam20009811
398ErikssonRoger19579721
398ForsellHans19679721
398SjöströmViktor19879722
401KlockareKnut-Ove198801
401WallstenBo198801
401NilsmoMats19548803
401EklundHåkan19598804
401CarlssonPer19628801
401AllingAnders19718801
401PerssonFredrik19718802
401JanssonDaniel19738801
401JohanssonMagnus19748801
401ReangpusriBoonchai19768801
401TunedalRasmus19848801
401ForsstedtErik19858801
401BreznicaBurim19888801
401HassanShano19948801
401El HerbitiHazem19958802
401ÅkerlundJoakim19958802
401LagerPeter19718712
401SvennbeckMikael19748714
401DegerskogTommy19498622
401KarlssonIvan19528622
401WahlgrenTomas19838621
401ÖstmanAnders19878621
401WitkowskyPatrik19888621
424Mérida LindgrenHerman19998351
425HalldinChrister197701
425ShadmanMansour19577701
425SaritasNurettin19637702
425RiosCarlos19707701
425FlygtJesper19717702
425PampRickard19747701
425StrömChristian19837701
425Anschütz (TYS)Robert19867701
425HällmanOlof19897701
425KarimHawra19957701
425ErikssonFredric19977701
425DjurbergAxel19997702
425DahlbergBernt197612
425SmolicTomo19407613
425EkmanPeter19497613
425HaugaardPeter19627613
425OlssonPatrik19747611
425NilssonJan19807611
425DanielssonJonas19837613
425HanssonFredrik19837612
425SepulvedaSimon19907521
425AnderssonErik19917521
447SandersonPhilip20007251
448JunglanderTomas196601
448SjöbergTore19506602
448ErikssonTommy19526601
448KokkoMikko19546601
448OlofssonUlf19556601
448CarlssonHans19566603
448HosseiniAli19636601
448GuerreroFelix19646601
448SpoongMichael19656601
448PerssonFredrik19746601
448FranzénDaniel19806601
448NaéssenHenrik19806601
448NilssonUlrik19806601
448SelanderPär19846601
448EspåsRikard19856602
448BäcklinAlexander19866601
448MartidisAnnastasios19866601
448ArasHeval19946602
448Haglund DarbergJohan19966602
448TiburziArnaldo19496512
448ClarkeAshley19666511
448RainerMartin19776511
448EkOscar19846511
448Helbois (FRA)Fabien19856511
448JohanssonLeif196421
448PerssonChristian19806421
448HedebyRickard19806332
448LindqvistMarcus19886331
448KnutssonSonnie19716241
477TorakaiJacob20006151
478BredbergÅke195501
478GelinLars-Göran195501
478TorelliTorbjörn195501
478OrtizOtto19475501
478HallJan19565502
478WahlströmPeter19585503
478LöövMikael19615502
478PugicVlatko19625501
478PernlingJonas19685501
478BarrazaFelipe19715502
478NybergJohan19735502
478SävströmNicklas19735501
478SuboticMilidrag19775501
478ErikssonSummer19825502
478SundholmEmil19835501
478IlievMarcus19905501
478YohannesKaleb19915501
478SoufiAlan19965501
478MartinssonReidar19475411
478UmeflodRachid19735413
478CemanDino19915412
478Negash BeyeneLamech19925412
478SadeghiArash19915323
501DanielssonJens194402
501FrankeBo194401
501JarngrenBo194401
501NilssonRoger194401
501PerssonLeif194401
501WestinSören194401
501WillisRoger194401
501PetterssonHåkan19444404
501EngelbrektssonThomas19564401
501OlssonBengt19564401
501GarciaLuis19624401
501SalmiJussi19624401
501AhlbomMichael19634402
501AnderssonKenneth19634401
501BergströmLennart19634401
501FalleniusJesper19664401
501CondeJosé19684401
501ÅhrmanJonas19684401
501ÖstlundAndreas19684401
501ErikssonJan19694401
501HäggkvistMattias19704401
501DahlströmRikard19714401
501HåkanssonPeter19744401
501OlofssonMikael19744401
501JohanssonBjörn19754401
501HäggAndreas19784401
501DamjanovicDaniel19804401
501JohanssonChristian19824401
501AnderssonHenrik19834402
501WikingTom19934401
501AgayaRojev19954401
501WigginsElis19974401
501HolmDaniel Arancibia19984401
501GrapensonSven19784312
501KronwallRobin19784311
501BengtarMats19864311
537YeghiazaryanVartan19984132
538StålhammarLudvig20014041
538SöderbergAnton20014041
540BjörkrydSven-Åke193302
540CarlssonCarl-Johan193301
540ErikssonHenry193301
540FranssonPer-Olof193301
540KallsteniusPer193301
540LundinLars193301
540WestmanHenrik19523301
540LopezJuan Carlos19543301
540AlvénMagnus19583301
540KarlssonGöran19593301
540BergerAndreas19613301
540KragelundPer19643301
540BernanderClaes19653301
540WikmanMarkus19723301
540GrbavacSimon19753301
540SkogAdrian19823301
540PipatananguraSivapol19853301
540Rivera (SPA)Alejandro19903301
540OusipovRoni19913301
540BentheJonatan19963302
540Tato EkenbergLeo19973301
540DahlströmJohan19763211
540SaawJohan19763211
540KirikErkan19783211
540KabirDelwar19803211
540AlobaidiAli19913212
566HennigFilip20003121
566SkyddadIdentitet20023121
566ArasDiyar20003031
566PetterssonAxel20003031
566ThorsellElis20003031
566ShojaeddinHossein20013031
572AsplindJan192201
572DanielssonBruno192201
572ErikssonRoine192201
572HedlundAlf192201
572JohanssonRune192201
572LörnellStefan192201
572RylanderLennart192201
572TidebäckLars192201
572JohanssonLars19492201
572MagnussonKjell19492202
572JakobssonJimmy19522201
572EklundDick19552201
572ElvingTommy19562202
572SegerströmTorbjörn19562201
572FalkTorsten19572202
572GustavssonMats19652201
572JoofDoudou19662201
572KarlssonNiklas19662201
572RosenbergDouglas19672201
572FlambeMikael19692201
572NunezMarcelo19692201
572MorrisseySimon19702201
572TanndahlJonas19702201
572PazHerman19712201
572YousefAmanuel19722201
572IslamMilton19732201
572OlaisonFredrik19752201
572RimérFredrik19752201
572SahlgrenPeter19762201
572BachmannAndy19782201
572RabieiBerang19792201
572SkogDaniel19802202
572Björlund BergströmAnton19902201
572YounesSamer19912201
572NoreinNorein19932201
572JohanssonAlbin19952201
572NouriBaban19982201
572BernardssonJan19442112
572TarverdianFredrik19652111
572MonteliusMarcus19772111
572Eliasson GodonouEmil19912021
572HadiZana19942022
572RiseniusVictor19942021
615ÅkerlingHugo20022021
616BjörklundHåkan191101
616BjörkrydSvante191101
616BohlinRoger191101
616ForslundMagnus191101
616HellstenJan191101
616LindgrenGöran191101
616NilssonCarl-Gustav191101
616PerssonGunnar191101
616PetterssonTore191101
616RolanderIngemar191101
616SundqvistPer191101
616ZetterlingDag191101
616ÅgrenSven191101
616BennemoLars19291101
616MisgeldKlaus19401101
616JohanssonHans-Johan19471101
616CarlgrenLeif19481101
616HöglundThomas19521101
616MoradSadon19521101
616ArackiJova19541101
616NordlundKarl19541101
616SwingÖrjan19541101
616PonténMats19551101
616HygstedtBjörn19561101
616LindmanBjörn19561101
616HuuskoRejo19571101
616ToledoChristian19591101
616IdrizKaranan19601101
616SöderholmMats19601101
616FronzanShahin19621101
616KarlssonStefan19621101
616LindblomTomas19621101
616GustavssonMats19631101
616MenaPablo19631101
616SjöbergTorbjörn19631101
616EdbergLars19641101
616LarssonJohan19641101
616PetterssonRoger19641101
616EklövKaj19661101
616LundhTorgny19661101
616DammbergHenrik19671101
616SaidizandAli19681101
616Soria-GalvarroCarlos19701101
616BendrikJ(Johan?)19721101
616CatalinAndrei19731101
616FrankeFilip19731101
616HaidarNasil19731101
616DanielssonJonas19741101
616LindströmM19741101
616Du RietzPeter19751101
616ErikssonAndreas19751101
616BarssomLois19771101
616LindströmDaniel19771101
616PalestroAlexander19771101
616ÖzdoganDoga19771101
616DamjanovicStefan19781101
616HennerstenKarl-Ragnar19801101
616AguilarEduardo19811101
616de Mendonca LindströmOlle19831101
616Spinelli ScalaRobin19881101
616HjalmarssonMichael19891101
616Elezovic (Kan,Ser)Emir19911101
616KangoAhmed19911101
616KhalatbariArash19911101
616SelldénFredrik19911101
616BerglundPhilip19921101
616BenyettouAmine19951101
616UlusoyRodan19951101
616GaroGoran19971101
685GlaserMarcus19981101
686ErikssonJohan19531011
686MansourShadman19571011
686MorrisseyJeremy19661011
686FritzingPatrik19741011
686GustavssonJohan19781011
686Seefried (AUS)Nicholas19801011
686RaileyJulius19811011
686SaboticBeris19871011
686BjörklundTomas19901011
686Valerio Sardón (SPA)Pablo19901011
686AbdulkaderAlaa19921011
686BjörklundRobin19931011
686EleftheriadisKonstantinos19941011
686TiderströmOliver19941011
700BrukRedwan19991011
700MichelDaniel20001011
700BergqvistAdrean20011011
700AlimiArman20021011
700RashicaAri20021011

Totalt antal spelare i databasen 704

Se endast aktiva spelare

Glädje – Kamratskap – Kompetens – Engagemang sedan 1895