Maratontabell

Spelardatabas – Fotboll – Säsongerna 1957-2018
Här nedan presenteras en komplett spelardatabas gällande seriematcher och cupmatcher för åren 1957-2018. Endast deltagande i A-lagsmatcher registreras i maratontabellen. Spelare som är markerade i grön färg är aktiva t.o.m. omg. 22 (samt kvalmatch till Div 3) 2018:

#EfternamnFörnamnFöddMatcherSeriematcherCupmatcherSäsonger
1BennemoHans19552652541122
2ErikssonPeter19591791661313
3CarlssonFilip199716816359
4LindénBengt1947158155313
5SundénTorbjörn19581561441214
6CarlssonKjell1963153140139
7NguyenRobin1995139138110
8RomanAlejandro19801391221710
9HenrikssonRobin199913313129
10BjörnAndreas19751311141713
11AgiusPer19731301141610
12PalestroSebastian1975128110186
13HelénBo194312511879
14CekolFilip199912312128
15EberhornUlf1956123114915
16AhmadRobin199912212118
17PihlströmOve194712112109
17DamjanovicSinisa1952121114713
17HaapakoskiJouni19651211091214
20PetterssonHans193912011558
20HildonenOla1980120109117
22ForsströmMichael1962119111812
23EklöfLeif1944117112512
24RomanMauricio197311499159
25AbdullahizadKosret199711311126
26ClaessonAndreas19731131011211
27SundKrister1971111109211
28FredrikssonMats196310910549
29Persson Engström Emrik199910710619
30GellinGustav198810794135
31StenbergBengt194610410407
32WallentinssonSimon199910310306
33SahlströmSylve195610310038
33NordströmMattias19561039948
35HöglingJohan198610287157
36BohlinNils-Erik194610098211
37ForsbergLars1949979708
38MartinssonLukas1996969427
39JunebjörkBertil1935969068
40AliMusa1998959057
41GustavssonSeppo19359387610
42ÅgrenÅke19409189211
43HöglundKent1948898908
43JohnHans1956898279
43BergstrandFredrik19858977124
43JohanssonJohny19788973165
47HåkanssonEmil1985887997
48AnderssonPeder1951878439
49BergströmTommy1968857876
50AkaySerhat1996848319
51SandbergTomas1973848138
51ErikssonTorbjörn1945847956
51PerssonJerry1982847595
54TengbornMagnus1985838034
55SemitiRemiggio1990827936
55AllalouAmin1981827754
57AliOmar1996808005
57EghaghaOnome1983807376
59MichelDaniel2000797816
60BerlinStefan19737968117
61MattssonRolf1937787809
61WengelinFilip1993787805
63NaizgiHyaw1996787805
64SinghPuneet1999777437
65GustafssonLars19837767106
66HellstenMats1942757507
67ÅkerströmUlf19767464106
68MagnersjöSone1942737037
69AnderssonStig1947717105
70ArasUmit1995706915
70RenlundMikael1975706286
70SvenssonJon19817059115
73HöglundÅke1949696905
73JohanssonNiklas1976696095
73SöderlundKarl1984696094
76AliAbdulrahman Nizar20016959104
77JohanssonHans-Erik1947686535
77SvrakaJasmin1991686535
79AlizadehAria2000686444
80ForsbergLeif1939686266
81HaydarRodi1995676705
81KumricDennis1996676705
83OlssonSven-Olof1939666515
84ErikssonHans1955646227
85WahlgrenSamuel1986635764
85OlssonChrister1973635585
85PlithErik19796350135
88KalemaBoudouin1998625575
89LindahlMikael1981625486
90StegrellBo1956615836
91FilippidisAnestis1953605825
91HaldénPer1983605734
93MakuizaMechac1999605644
94HildonenMattis1983595364
94SobarzoAndrés1985595275
96TesséusJan-Olof1944585805
96LundqvistJack1938585626
98ArasAdar2000585623
99QaoudHazem2001574894
100AminaeyCepand Mehdi1995555504
100BengtssonMikael1975554783
102MattssonHåkan19545315
102ErikssonKristoffer1965545224
102WerleforsPeter1985545133
105BasalaPhilip1997545135
106ArameshDaniel1994544864
107LindLars1958544775
107NordlundMarcus19695442124
109JohanssonRolf1945535305
109AnderssonStefan1956535039
109DönmezErtan1974534765
112FekovicEdim2002524574
112RasoolAga2002524574
114DaherAlladin1991514743
115HäggJens1995505003
115JohanssonHåkan1949504826
115HollanderHans1940504644
118ShojaeddinHossein2001504464
118Mérida LindgrenHerman1999504194
120SvahnMartin1983494633
120GåvebyRonnie1959494549
120NilssonLeif1948494454
123ThörnvallKjell1945484808
123JanssonDaniel1975484806
125AnderssonArne19474705
125ErikssonBjörn19474703
125LagerLeif1947474707
125LindbergReidar1952474345
125StjerndorffFredrik1966474253
130QvistHans19464604
130ArknellChrister1948464333
130LindgrenHåkan1965464336
130BlomLeif1965464245
130MattssonChristian1985464063
130Al-MosawiMohammed1990463973
136SetterlöfRoine1959444043
137PetrovicMarko1993434303
137StjernfeldtParry1947434218
137ErikssonPatrik1973434215
137JönssonLars1950434125
137DomiceljJerry1978433943
142FagerströmKrister19424203
142GrehnLeif1946424029
142CuibeAndris1953423933
145KaskasBilal1954413833
145MalmbergMartin1981413832
147KansaJonathan1998404002
148FredrikssonPer1960403823
149NelinLars-Olof1938393903
149ArapovicToni1991393903
149SalihMokhtar1996393903
149ThelanderFabian1996393904
153AlbadrasawiMontaser1998393724
154NilssonHenrik1981393454
155KvistKjell-Arne19383803
155LarssonSune19383807
155JärdöStefan1949383805
155LarssonAnders1981383443
159OlssonChrister1978373163
160RunemarkJan19363604
160HirschGeorg1939363604
160LindströmPer-Arne1942363603
160AhmedAhmed1997363603
160KrekuJonas1976363512
160BjörkmanNils1957363422
160SamuelssonKarl1984363424
167FrödinTobias2000363332
168LopezLuigi1987362972
169BäcklinGöran1949353504
170Kizi-NamputuBodry1993353324
171Erikslund (Åland)Jacob1990353232
172FischerströmGöran1945343402
172NorénLennart1945343407
172MontenegroFrancisco1971343403
172SöderströmRoberth1973343406
172WikströmJonas1971343043
172GodoyDaniel1974342868
178PetterssonAxel2000342774
178OmdalEddie2003342593
180NaessBo1940333303
180SamuelssonTorbjörn1943333303
180DaherAli1995333215
180BjörkmanSören1956333122
180AsklöfBenny1971333126
180NorénAxel1989333123
180NoanderLeif1943333032
180KalldinAnders1966333033
180TorokAhmed1993333033
180LidénMartin1979332853
190FröjdBo1944323114
190HedströmAndreas1955323113
192OkaforKingsley Chibuike2003323022
193Piñones-ArceClaudio1975322752
194NilssonBert1942313106
194HigueraCristian1959313104
194ToledoPatricio1967313104
194CedrinsRainis1944313015
194AbdulahovicOmar1995313014
194LernerNiklas1971312924
194PetterssonStaffan1961312834
194ErikssonAndreas1973312833
194EkmanHenrik1979312472
203WahlbergJarl1935303002
203LöfströmPer1939303003
203EngqvistLars1942303003
203SidibehSamba1973303005
203SjölundTom1995303002
203KarlssonGöran1940302912
203RybergJohan1971302734
203MuthasDaniel1976302733
203AliCheiko1977302733
212Arancibia HolmDaniel1998292903
213FranzénJan1964292634
214AhlkvistDan19282804
214EnqvistPer-Anders1974282804
214PetterssonDaniel1973282624
214ForsströmConny1974282534
214NordströmArne19282442
219MellwingLars1955272704
219FrydrychWoiciech1965272703
219SabovicArmin1995272703
219TrograncicJosip1953272523
219FlygtErik1980272432
224LindströmCurt "Curre"1940262602
224ReherBertil1925262422
224HöglundLars1979262422
224JonassonSimon1985262422
228ThorénKarl19252502
228JonssonMarkus1972252503
228AnderssonOla1940252412
228AarsethRichard1973252233
228Spinelli ScalaDan1984252232
228AleringFredrik1976251872
234LindbergTommy1962242403
234BerhaneErmias1997242404
234LorichsFredrik1974242312
234JanzénBjörn1981242222
234HemlinRolf1949242133
234SsebugwawoIsmail1976242136
234GustafssonTomas1979242132
234WestmanAlexander1982242133
242JohnDestiny2004242133
243FredrikssonNiklas1969242043
244LedungAdam1999241684
245TorakaiJacob20002414103
246NilssonTommy19232304
246MelinStefan1955232304
246HellemarkAnders1962232303
246EkwallMartin1973232216
246El MallaRodi1993231943
251KlazaAnders1947222202
251BellingJohn1956222202
251GustavssonOve1945222114
251BengtssonDaniel1972222114
251EricssonEmil1982222114
256KalafGulal1998222113
257HagmanHans1949212102
257ErikssonMikael1963212102
257AlbertssonJohan1984211741
257LundAlexander1979211651
261JohanssonSune1955202002
261EnglundStefan1959202003
261SundFredrik1969202004
261AnderssonAlexander1990202001
261AnderssonKjell1938201913
261NymanMats1987201911
267OlssonWilliam2000201912
268LjungbergEvan1939201823
268CiszewskiArtur1966201823
268Klausen (DK)Kenneth1980201821
268RönnerdalAnders1988201732
272PrinceSikiya2000201733
272SeilerElliot2003201282
272SöderbergAnton2001202185
275ErikssonBengt1942191902
275WrangenbyReine1942191902
275TedenlindAnders1943191902
275GadhassonLazar1951191904
275HedqvistHenrik1955191902
275BattiHallil1964191902
275EklundKent1964191903
275ToledoMarcelo1971191902
275IsgrenAndreas1991191902
275SabovicHaris1991191902
285JalilJosef1998191902
286PetrosJosef1984191723
287HultGunnar1947181801
287SagaiBenyam1973181803
287WidlundLinus1990181802
287AbdiAhmed1994181801
287AbdoSamir1997181802
287ErikssonLars-Johan1953181537
287AnderssonGöran1956181441
287BjörklundMikael1980181442
287DahlMagnus1987181352
296UlvdellJörgen1940171703
296HolmbergLars1955171702
296MattssonJohan1965171702
296BäckströmPontus1969171703
296SpoongConny1970171701
296EspinozaMiguel1973171702
296CarlssonOscar1984171702
296BillströmKjell1954171524
304HejdebäckJonatan2002171342
305WollersjöInge1940161602
305KorpåsPer1955161604
305SemugalaDaniel1993161601
305CardosoHampus1995161602
305SandmanJoakim1996161601
305ClaessonNiklas1964161511
305PetersChristian1982161511
305Weckström (Åland)Kristoffer1983161331
313FlinkHåkan19151501
313BurénMikael1966151502
313NilssonDan1976151501
313DahlStaffan1979151501
313PalestroGabriel1981151501
313YildizRoni1996151502
313GustafssonGöran1961151411
313KarlssonGustav1982151412
313JohanssonJörgen1966151321
313JoulakLassad1967151321
313HedbergJonatan1985151322
313Abarzua ToldoRoddy1981151232
325SandersonPhilip2000153123
325RashicaAri2002151145
327StoltStig19141401
327SmekalDavid1971141403
327ErikssonHåkan1973141403
327SaadGadalla1995141401
327Sufi MuseMohamed1995141402
327EmbayeElias1997141403
327BoströmLars19141312
327WollersjöBert19141312
327JanssonSture1938141311
327OlssonChrister1947141313
327KonakovicSanjin1984141312
327BeyanMohamed1989141311
327LöfbergRickard1978141222
340AsplundDan19131304
340JohanssonErik19131302
340GertzJan-Anders1939131302
340WehmanTorsten1943131302
340EleftheriadisAthanasios1995131303
345KakookoInnocent1998131301
346XuZexi1998131302
346CuibeJuris1951131215
346HolmgrenJonas1968131211
346SalaneckErik1970131211
346MalmOlle1987131213
346JacobssonPeter1968131122
346LindPatrik1985131122
346KrezicTomislav1975131032
354HabtemikaelLucas2003132114
355LoforsSven19121202
355ÖstlundJan19121202
355IvicZoran1953121201
355GrehnMichael1972121202
355JakobssonPatrik1972121201
355BjörndahlKristian1975121201
355WessmanTomas1975121201
355JirgesBashar1992121202
355VedieTómas Gunnar1995121202
355GörlingMartin1974121112
355FormanekMark1982121111
355NielsenPeter1982121111
355Ezz El DinYohannes1992121112
355AnderssonLeif19121021
355LundbergKarl1972121022
355Eghagha NilssonDafe1985121021
355AndoGustav197812931
372BergmanLars19111103
372FalkHans19111101
372HöökJan19111101
372HaagOve1939111101
372RunevikLars-Gunnar1939111101
372GustavssonHåkan1942111102
372LindblomMikael1959111106
372HellmanJonny1965111102
372AliagaLuis1969111102
372JanssonMagnus1970111101
372KemiDavid1971111101
372HallJoacim1975111102
372HolgerssonJonas1988111101
372WahlundHenrik1991111102
372NouriBalen1996111101
372OhlssonRoine1956111012
372LundbergStig196011921
372MattssonHåkan196111922
372NordqvistTobias197611744
391Godlin NzaliAndrew199811742
392RosénSture19101002
392PohjanenUrban1955101002
392CruzRicardo1956101002
392GirayMetin1961101001
392PansellAugust1965101002
392PeräläRoger1970101001
392DemkerTobias1976101001
392PerssonHenrik1984101002
392SahlénAnton1991101003
392ÅkerblomSimon1991101002
392PousetteMartin1995101002
392SinghJaskirat1996101002
392PourtaheriAli195710913
392SievertssonJan195810912
392HanningJonathan198510822
407Bulale QodahNasir200010822
407AlimiArman200210285
409IngemarssonHans199902
409SanfridssonArne199903
409TallrothJim199903
409RosanderLars19399901
409SjonemarkJan19519901
409UdeniusRobert19629901
409StanojkovicTomi19729901
409ForsströmJohan19759903
409KarlssonKlas19769903
409TshibanguJannick19969902
409SundbergSvante19979901
409ÖstheimRobert19639811
409ÖrdeMartin19769814
409Ortiz ElguetaPablo19799812
423JonassonOscar19849814
424ErikssonRoger19579721
424ForsellHans19679721
424SjöströmViktor19879722
427WallstenBo19388801
427KlockareKurt-Ove19538801
427NilsmoMats19548803
427EklundHåkan19598804
427CarlssonPer19628801
427AllingAnders19718801
427PerssonFredrik19718802
427JanssonDaniel19738801
427JohanssonMagnus19748801
427ReangpusriBoonchai19768801
427TunedalRasmus19848801
427ForsstedtErik19858801
427BreznicaBurim19888801
427HassanShano19948801
427El HerbitiHazem19958802
427ÅkerlundJoakim19958802
443SarrMouhamed20008801
444LagerPeter19718712
444SvennbeckMikael19748714
444DegerskogTommy19498622
444KarlssonIvan19528622
444WahlgrenTomas19838621
444ÖstmanAnders19878621
444WitkowskyPatrik19888621
451HalldinChrister197701
451ShadmanMansour19577701
451SaritasNurettin19637702
451RiosCarlos19707701
451FlygtJesper19717702
451PampRickard19747701
451StrömChristian19837701
451Anschütz (TYS)Robert19867701
451HällmanOlof19897701
451KarimHawra19957701
451ErikssonFredric19977701
451DjurbergAxel19997702
451SmolicTomo19407613
451DahlbergBernt19427612
451EkmanPeter19497613
451HaugaardPeter19627613
451OlssonPatrik19747611
451NilssonJan19807611
451DanielssonJonas19837613
451HanssonFredrik19837612
451SepulvedaSimon19907521
451AnderssonErik19917521
473JunglanderTomas196601
473SjöbergTore19506602
473ErikssonTommy19526601
473KokkoMikko19546601
473OlofssonUlf19556601
473CarlssonHans19566603
473HosseiniAli19636601
473GuerreroFelix19646601
473SpoongMichael19656601
473PerssonFredrik19746601
473FranzénDaniel19806601
473NaéssenHenrik19806601
473NilssonUlrik19806601
473SelanderPär19846601
473EspåsRikard19856602
473BäcklinAlexander19866601
473MartidisAnnastasios19866601
473ArasHeval19946602
473Haglund DarbergJohan19966602
473TiburziArnaldo19496512
473ClarkeAshley19666511
473RainerMartin19776511
473EkOscar19846511
473Helbois (FRA)Fabien19856511
473JohanssonLeif196421
473PerssonChristian19806421
499AhlinderJonatan20026421
500HedebyRickard19806332
500LindqvistMarcus19886331
500KnutssonSonnie19716241
503BrukRedwan19996243
503ThorsellElis20006063
505BredbergÅke195501
505TorelliTorbjörn195501
505OrtizOtto19475501
505GelinLars-Göran19565501
505HallJan19565502
505WahlströmPeter19585503
505LöövMikael19615502
505PugicVlatko19625501
505PernlingJonas19685501
505BarrazaFelipe19715502
505NybergJohan19735502
505SävströmNicklas19735501
505SuboticMilidrag19775501
505ErikssonSummer19825502
505SundholmEmil19835501
505IlievMarcus19905501
505YohannesKaleb19915501
505SoufiAlan19965501
523ErikssonMarkus19985501
523FarahGalib19985501
523CifuentesDennis20025501
526MartinssonReidar19475411
526UmeflodRachid19735413
526CemanDino19915412
526Negash BeyeneLamech19925412
526SadeghiArash19915323
531DanielssonJens194402
531FrankeBo194401
531JarngrenBo194401
531NilssonRoger194401
531PerssonLeif194401
531WillisRoger194401
531PetterssonHåkan19444404
531WestinSören19444401
531EngelbrektssonThomas19564401
531OlssonBengt19564401
531GarciaLuis19624401
531SalmiJussi19624401
531AhlbomMichael19634402
531AnderssonKenneth19634401
531BergströmLennart19634401
531FalleniusJesper19664401
531CondeJosé19684401
531ÅhrmanJonas19684401
531ÖstlundAndreas19684401
531ErikssonJan19694401
531HäggkvistMattias19704401
531DahlströmRikard19714401
531HåkanssonPeter19744401
531OlofssonMikael19744401
531JohanssonBjörn19754401
531HäggAndreas19784401
531DamjanovicDaniel19804401
531JohanssonChristian19824401
531AnderssonHenrik19834402
531WikingTom19934401
531AgayaRojev19954401
531WigginsElis19974401
531GrapensonSven19784312
531KronwallRobin19784311
531BengtarMats19864311
566YeghiazaryanVartan19984132
567StålhammarLudvig20014041
568CarlssonCarl-Johan193301
568KallsteniusPer193301
568FranssonPer-Olof19393301
568ErikssonHenry19403301
568LundinLars19403301
568BjörkrydSven-Åke19453302
568WestmanHenrik19523301
568LopezJuan Carlos19543301
568AlvénMagnus19583301
568KarlssonGöran19593301
568BergerAndreas19613301
568KragelundPer19643301
568BernanderClaes19653301
568WikmanMarkus19723301
568GrbavacSimon19753301
568SkogAdrian19823301
568PipatananguraSivapol19853301
568Rivera (SPA)Alejandro19903301
568OusipovRoni19913301
568BentheJonatan19963302
568Tato EkenbergLeo19973301
568DahlströmJohan19763211
568SaawJohan19763211
568KirikErkan19783211
568KabirDelwar19803211
568AlobaidiAli19913212
594HennigFilip20003121
594SkyddadIdentitet20023121
594ArasDiyar20003031
594Chima UdeFrancis20003031
594KhabazianzadehSam20053032
599AsplindJan192201
599DanielssonBruno192201
599ErikssonRoine192201
599HedlundAlf192201
599JohanssonRune192201
599LörnellStefan192201
599TidebäckLars192201
599RylanderLennart19452201
599JohanssonLars19492201
599MagnussonKjell19492202
599JakobssonJimmy19522201
599EklundDick19552201
599ElvingTommy19562202
599SegerströmTorbjörn19562201
599FalkTorsten19572202
599GustavssonMats19652201
599JoofDoudou19662201
599KarlssonNiklas19662201
599RosenbergDouglas19672201
599FlambeMikael19692201
599NunezMarcelo19692201
599MorrisseySimon19702201
599TanndahlJonas19702201
599PazHerman19712201
599YousefAmanuel19722201
599IslamMilton19732201
599OlaisonFredrik19752201
599RimérFredrik19752201
599SahlgrenPeter19762201
599BachmannAndy19782201
599RabieiBerang19792201
599SkogDaniel19802202
599Björlund BergströmAnton19902201
599YounesSamer19912201
599NoreinNorein19932201
599JohanssonAlbin19952201
599NouriBaban19982201
599BernardssonJan19442112
599TarverdianFredrik19652111
599MonteliusMarcus19772111
599Eliasson GodonouEmil19912021
599HadiZana19942022
599RiseniusVictor19942021
642MilanMatti20012021
642ÅkerlingHugo20022021
642AlkhalifaAlbraa20032021
642HalvdanssonSimon20042021
646BjörklundHåkan191101
646BjörkrydSvante191101
646BohlinRoger191101
646ForslundMagnus191101
646HellstenJan191101
646LindgrenGöran191101
646NilssonCarl-Gustav191101
646PerssonGunnar191101
646PetterssonTore191101
646RolanderIngemar191101
646SundqvistPer191101
646BennemoLars19291101
646ZetterlingDag19391101
646MisgeldKlaus19401101
646JohanssonHans-Johan19471101
646CarlgrenLeif19481101
646ÅgrenSven19481101
646HöglundThomas19521101
646MoradSadon19521101
646ArackiJova19541101
646NordlundKarl19541101
646SwingÖrjan19541101
646PonténMats19551101
646HygstedtBjörn19561101
646LindmanBjörn19561101
646HuuskoRejo19571101
646ToledoChristian19591101
646IdrizKaranan19601101
646SöderholmMats19601101
646FronzanShahin19621101
646KarlssonStefan19621101
646LindblomTomas19621101
646GustavssonMats19631101
646MenaPablo19631101
646SjöbergTorbjörn19631101
646EdbergLars19641101
646LarssonJohan19641101
646PetterssonRoger19641101
646EklövKaj19661101
646LundhTorgny19661101
646DammbergHenrik19671101
646SaidizandAli19681101
646Soria-GalvarroCarlos19701101
646BendrikJ(Johan?)19721101
646CatalinAndrei19731101
646FrankeFilip19731101
646HaidarNasil19731101
646DanielssonJonas19741101
646LindströmM19741101
646Du RietzPeter19751101
646ErikssonAndreas19751101
646BarssomLois19771101
646LindströmDaniel19771101
646PalestroAlexander19771101
646ÖzdoganDoga19771101
646DamjanovicStefan19781101
646HennerstenKarl-Ragnar19801101
646AguilarEduardo19811101
646de Mendonca LindströmOlle19831101
646Spinelli ScalaRobin19881101
646HjalmarssonMichael19891101
646Elezovic (Kan,Ser)Emir19911101
646KangoAhmed19911101
646KhalatbariArash19911101
646SelldénFredrik19911101
646BerglundPhilip19921101
646BenyettouAmine19951101
646UlusoyRodan19951101
646GaroGoran19971101
715GlaserMarcus19981101
715CikotaHaris20031101
717ErikssonJohan19531011
717MansourShadman19571011
717MorrisseyJeremy19661011
717FritzingPatrik19741011
717GustavssonJohan19781011
717Seefried (AUS)Nicholas19801011
717RaileyJulius19811011
717SaboticBeris19871011
717BjörklundTomas19901011
717Valerio Sardón (SPA)Pablo19901011
717AbdulkaderAlaa19921011
717BjörklundRobin19931011
717EleftheriadisKonstantinos19941011
717TiderströmOliver19941011
731BergqvistAdrean20011011
731Chaiwat RudbergNicolai20051011

Totalt antal spelare i databasen 732

Se endast aktiva spelare

Glädje – Kamratskap – Kompetens – Engagemang sedan 1895