Maratontabell

Spelardatabas – Fotboll – Säsongerna 1957-2018
Här nedan presenteras en komplett spelardatabas gällande seriematcher och cupmatcher för åren 1957-2018. Endast deltagande i A-lagsmatcher registreras i maratontabellen. Spelare som är markerade i grön färg är aktiva t.o.m. omg. 5 2018:

#EfternamnFörnamnFöddMatcherSeriematcherCupmatcherSäsonger
1BennemoHans19552652541122
2ErikssonPeter19591791661313
3LindénBengt1947158155313
4SundénTorbjörn19581561441214
5CarlssonKjell1963153140139
6RomanAlejandro19801391221710
7BjörnAndreas19751311141713
8AgiusPer19731301141610
9PalestroSebastian1975128110186
10HelénBo194312511879
11EberhornUlf1956123114915
12PihlströmOve194712112109
12DamjanovicSinisa1952121114713
12HaapakoskiJouni19651211091214
15PetterssonHans193912011558
15HildonenOla1980120109117
17ForsströmMichael1962119111812
18EklöfLeif1944117112512
19RomanMauricio197311499159
20ClaessonAndreas19731131011211
21SundKrister1971111109211
22FredrikssonMats196310910549
23GellinGustav198810794135
24NguyenRobin199510610518
25StenbergBengt194610410407
26SahlströmSylve195610310038
26NordströmMattias19561039948
28HöglingJohan198610287157
29BohlinNils-Erik194610098211
30ForsbergLars1949979708
31JunebjörkBertil1935969068
32GustavssonSeppo19359387610
33ÅgrenÅke19409189211
34HöglundKent1948898908
34JohnHans1956898279
34BergstrandFredrik19858977124
34JohanssonJohny19788973165
38HåkanssonEmil1985887997
39AnderssonPeder1951878439
40BergströmTommy1968857876
41SandbergTomas1973848138
41ErikssonTorbjörn19847956
41PerssonJerry1982847595
44TengbornMagnus1985838034
45SemitiRemiggio1990827936
45AllalouAmin1981827754
47AliOmar1996808005
47EghaghaOnome1983807376
49BerlinStefan19737968117
50MattssonRolf19787809
50WengelinFilip1993787805
52GustafssonLars19837767106
53HellstenMats1942757507
54ÅkerströmUlf19767464106
55MagnersjöSone1942737037
56AnderssonStig19717105
57MartinssonLukas1996717106
58ArasUmit1995706915
58RenlundMikael1975706286
58SvenssonJon19817059115
61HöglundÅke1949696905
61JohanssonNiklas1976696095
61SöderlundKarl1984696094
64JohanssonHans-Erik1947686535
64SvrakaJasmin1991686535
64ForsbergLeif1939686266
67HaydarRodi1995676705
67KumricDennis1996676705
69OlssonSven-Olof19666515
70ErikssonHans1955646227
71WahlgrenSamuel1986635764
71OlssonChrister1973635585
71PlithErik19796350135
74NaizgiHyaw1996626204
74LindahlMikael1981625486
76StegrellBo1956615836
77FilippidisAnestis1953605825
77HaldénPer1983605734
79HildonenMattis1983595364
79SobarzoAndrés1985595275
81TesséusJan-Olof1944585805
81LundqvistJack19585626
83AminaeyCepand Mehdi1995555504
83BengtssonMikael1975554783
85MattssonHåkan19545315
85ErikssonKristoffer1965545224
85WerleforsPeter1985545133
88BasalaPhilip1997545135
89LindLars1958544775
89NordlundMarcus19695442124
91JohanssonRolf19535305
92HenrikssonRobin1999535304
93AnderssonStefan1956535039
93DönmezErtan1974534765
95CarlssonFilip1997525204
96DaherAlladin1991514743
97HäggJens1995505003
97JohanssonHåkan1949504826
97HollanderHans19504644
100SvahnMartin1983494633
100GåvebyRonnie1959494549
100NilssonLeif1948494454
103ThörnvallKjell19484808
103JanssonDaniel1975484806
105AnderssonArne19474705
105ErikssonBjörn19474703
105LagerLeif1947474707
105LindbergReidar1952474345
105StjerndorffFredrik1966474253
110QvistHans19464604
110ArknellChrister1948464333
110LindgrenHåkan1965464336
110BlomLeif1965464245
110MattssonChristian1985464063
110Al-MosawiMohammed1990463973
116SetterlöfRoine1959444043
117PetrovicMarko1993434303
117StjernfeldtParry1947434218
117ErikssonPatrik1973434215
117JönssonLars1950434125
117DomiceljJerry1978433943
122FagerströmKrister19424203
122GrehnLeif1946424029
122CuibeAndris1953423933
125KaskasBilal1954413833
125MalmbergMartin1981413832
127FredrikssonPer1960403823
128NelinLars-Olof19393903
128ArapovicToni1991393903
128SalihMokhtar1996393903
128ThelanderFabian1996393904
128NilssonHenrik1981393454
133KvistKjell-Arne19383803
133LarssonSune19383807
133JärdöStefan1949383805
133LarssonAnders1981383443
137AhmadRobin1999373704
138OlssonChrister1978373163
139RunemarkJan19363604
139HirschGeorg1939363604
139LindströmPer-Arne1942363603
139AhmedAhmed1997363603
139KrekuJonas1976363512
139BjörkmanNils1957363422
139SamuelssonKarl1984363424
139LopezLuigi1987362972
147BäcklinGöran1949353504
147Erikslund (Åland)Jacob1990353232
149FischerströmGöran1945343402
149NorénLennart1945343407
149MontenegroFrancisco1971343403
149SöderströmRoberth1973343406
149WikströmJonas1971343043
149GodoyDaniel1974342868
155NaessBo1940333303
155SamuelssonTorbjörn1943333303
155AkaySerhat1996333304
155DaherAli1995333215
155BjörkmanSören1956333122
155AsklöfBenny1971333126
155NorénAxel1989333123
155NoanderLeif1943333032
155KalldinAnders1966333033
155TorokAhmed1993333033
155LidénMartin1979332853
166FröjdBo19323114
166HedströmAndreas1955323113
166Piñones-ArceClaudio1975322752
169NilssonBert19313106
169HigueraCristian1959313104
169ToledoPatricio1967313104
169CedrinsRainis1944313015
169AbdulahovicOmar1995313014
169LernerNiklas1971312924
169PetterssonStaffan1961312834
169ErikssonAndreas1973312833
169EkmanHenrik1979312472
178EngqvistLars19303003
178LöfströmPer19303003
178WahlbergJarl19303002
178SidibehSamba1973303005
178SjölundTom1995303002
178KarlssonGöran19302912
184AlbadrasawiMontaser1998302824
185RybergJohan1971302734
185MuthasDaniel1976302733
185AliCheiko1977302733
188Engström Emrik Persson1999292814
189FranzénJan1964292634
190AhlkvistDan19282804
190EnqvistPer-Anders1974282804
190PetterssonDaniel1973282624
190ForsströmConny1974282534
190NordströmArne19282442
195MellwingLars1955272704
195FrydrychWoiciech1965272703
195SabovicArmin1995272703
195TrograncicJosip1953272523
195FlygtErik1980272432
200LindströmCurt "Curre"1940262602
201WallentinssonSimon1999262602
202ReherBertil1925262422
202HöglundLars1979262422
202JonassonSimon1985262422
205ThorénKarl19252502
205JonssonMarkus1972252503
205AnderssonOla1940252412
205AarsethRichard1973252233
205Spinelli ScalaDan1984252232
205AleringFredrik1976251872
211LindbergTommy1962242403
211BerhaneErmias1997242404
211LorichsFredrik1974242312
214MakuizaMechac1999242312
215JanzénBjörn1981242222
215HemlinRolf1949242133
215SsebugwawoIsmail1976242136
215GustafssonTomas1979242132
215WestmanAlexander1982242133
215FredrikssonNiklas1969242043
221NilssonTommy19232304
221MelinStefan1955232304
221HellemarkAnders1962232303
221Kizi-NamputuBodry1993232302
221EkwallMartin1973232216
221El MallaRodi1993231943
227KlazaAnders1947222202
227BellingJohn1956222202
227GustavssonOve19222114
227BengtssonDaniel1972222114
227EricssonEmil1982222114
227AramechDaniel1994221752
233HagmanHans1949212102
233ErikssonMikael1963212102
235SinghPuneet1999212013
236AlbertssonJohan1984211741
236LundAlexander1979211651
238JohanssonSune1955202002
238EnglundStefan1959202003
238SundFredrik1969202004
238AnderssonAlexander1990202001
238AnderssonKjell19201913
238NymanMats1987201911
238LjungbergEvan19201823
238CiszewskiArtur1966201823
238Klausen (DK)Kenneth1980201821
238RönnerdalAnders1988201732
248ErikssonBengt19191902
248WrangenbyReine1942191902
248TedenlindAnders1943191902
248GadhassonLazar1951191904
248HedqvistHenrik1955191902
248BattiHallil1964191902
248EklundKent1964191903
248ToledoMarcelo1971191902
248IsgrenAndreas1991191902
248SabovicHaris1991191902
258CekolFilip1999191903
259PetrosJosef1984191723
260HultGunnar1947181801
260SagaiBenyam1973181803
260WidlundLinus1990181802
260AbdiAhmed1994181801
260AbdoSamir1997181802
260ErikssonLars-Johan1953181537
260AnderssonGöran19181441
260BjörklundMikael1980181442
260DahlMagnus1987181352
269QaoudHazem2001181352
270UlvdellJörgen1940171703
270HolmbergLars1955171702
270MattssonJohan1965171702
270BäckströmPontus1969171703
270SpoongConny1970171701
270EspinozaMiguel1973171702
270CarlssonOscar1984171702
270BillströmKjell1954171524
278WollersjöInge1940161602
278KorpåsPer1955161604
278SemugalaDaniel1993161601
278CardosoHampus1995161602
278SandmanJoakim1996161601
283AbdullahizadKosret1997161602
284ClaessonNiklas1964161511
284PetersChristian1982161511
284Weckström (Åland)Kristoffer1983161331
287FlinkHåkan19151501
287BurénMikael1966151502
287NilssonDan1976151501
287DahlStaffan1979151501
287PalestroGabriel1981151501
287YildizRoni1996151502
287GustafssonGöran1961151411
287KarlssonGustav1982151412
287JohanssonJörgen1966151321
287JoulakLassad1967151321
287HedbergJonatan1985151322
287Abarzua ToldoRoddy1981151232
299StoltStig19141401
299SmekalDavid1971141403
299ErikssonHåkan1973141403
299SaadGadalla1995141401
299Sufi MuseMohamed1995141402
299EmbayeElias1997141403
299BoströmLars19141312
299JanssonSture19141311
299WollersjöBert19141312
299OlssonChrister1947141313
299KonakovicSanjin1984141312
299BeyanMohamed1989141311
299LöfbergRickard1978141222
312AsplundDan19131304
312GertzJan-Anders19131302
312JohanssonErik19131302
312WehmanTorsten1943131302
312EleftheriadisAthanasios1995131303
312AliMusa1998131302
312XuZexi1998131302
312CuibeJuris1951131215
312HolmgrenJonas1968131211
312SalaneckErik1970131211
312MalmOlle1987131213
312JacobssonPeter1968131122
312LindPatrik1985131122
312KrezicTomislav1975131032
326LoforsSven19121202
326ÖstlundJan19121202
326IvicZoran1953121201
326GrehnMichael1972121202
326JakobssonPatrik1972121201
326BjörndahlKristian1975121201
326WessmanTomas1975121201
326JirgesBashar1992121202
326VedieTómas Gunnar1995121202
326GörlingMartin1974121112
326FormanekMark1982121111
326NielsenPeter1982121111
326Ezz El DinYohannes1992121112
326AnderssonLeif19121021
326LundbergKarl1972121022
326Eghagha NilssonDafe1985121021
326AndoGustav197812931
343BergmanLars19111103
343FalkHans19111101
343GustavssonHåkan19111102
343HöökJan19111101
343RunevikLars-Gunnar19111101
343HaagOve1939111101
343LindblomMikael1959111106
343HellmanJonny1965111102
343AliagaLuis1969111102
343JanssonMagnus1970111101
343KemiDavid1971111101
343HallJoacim1975111102
343HolgerssonJonas1988111101
343WahlundHenrik1991111102
343NouriBalen1996111101
343OhlssonRoine1956111012
343LundbergStig196011921
343MattssonHåkan196111922
343NordqvistTobias197611744
362RosénSture19101002
362PohjanenUrban1955101002
362CruzRicardo1956101002
362GirayMetin1961101001
362PansellAugust1965101002
362PeräläRoger1970101001
362DemkerTobias1976101001
362PerssonHenrik1984101002
362SahlénAnton1991101003
362ÅkerblomSimon1991101002
362PousetteMartin1995101002
362SinghJaskirat1996101002
362PourtaheriAli195710913
362SievertssonJan195810912
362HanningJonathan198510822
377IngemarssonHans199902
377RosanderLars199901
377SanfridssonArne199903
377TallrothJim199903
377SjonemarkJan19519901
377UdeniusRobert19629901
377StanojkovicTomi19729901
377ForsströmJohan19759903
377KarlssonKlas19769903
377TshibanguJannick19969902
377SundbergSvante19979901
377KalifGulal19989901
377ÖstheimRobert19639811
377ÖrdeMartin19769814
377Ortiz ElguetaPablo19799812
377ErikssonRoger19579721
377ForsellHans19679721
377SjöströmViktor19879722
395LedungAdam19999542
396KlockareKnut-Ove198801
396WallstenBo198801
396NilsmoMats19548803
396EklundHåkan19598804
396CarlssonPer19628801
396AllingAnders19718801
396PerssonFredrik19718802
396JanssonDaniel19738801
396JohanssonMagnus19748801
396ReangpusriBoonchai19768801
396TunedalRasmus19848801
396ForsstedtErik19858801
396BreznicaBurim19888801
396HassanShano19948801
396El HerbitiHazem19958802
396ÅkerlundJoakim19958802
396LagerPeter19718712
396SvennbeckMikael19748714
396DegerskogTommy19498622
396KarlssonIvan19528622
396WahlgrenTomas19838621
396ÖstmanAnders19878621
396WitkowskyPatrik19888621
419HalldinChrister197701
419ShadmanMansour19577701
419SaritasNurettin19637702
419RiosCarlos19707701
419FlygtJesper19717702
419PampRickard19747701
419StrömChristian19837701
419Anschütz (TYS)Robert19867701
419HällmanOlof19897701
419KarimHawra19957701
419ErikssonFredric19977701
419DjurbergAxel19997702
419DahlbergBernt197612
419SmolicTomo19407613
419EkmanPeter19497613
419HaugaardPeter19627613
419OlssonPatrik19747611
419NilssonJan19807611
419DanielssonJonas19837613
419HanssonFredrik19837612
439FrödinTobias20007611
440SepulvedaSimon19907521
440AnderssonErik19917521
442JunglanderTomas196601
442SjöbergTore19506602
442ErikssonTommy19526601
442KokkoMikko19546601
442OlofssonUlf19556601
442CarlssonHans19566603
442HosseiniAli19636601
442GuerreroFelix19646601
442SpoongMichael19656601
442PerssonFredrik19746601
442FranzénDaniel19806601
442NaéssenHenrik19806601
442NilssonUlrik19806601
442SelanderPär19846601
442EspåsRikard19856602
442BäcklinAlexander19866601
442MartidisAnnastasios19866601
442ArasHeval19946602
442Haglund DarbergJohan19966602
442TiburziArnaldo19496512
442ClarkeAshley19666511
442RainerMartin19776511
442EkOscar19846511
442Helbois (FRA)Fabien19856511
466AlizadehAria20006511
466ArasAdar20006511
466OlssonWilliam20006511
469JohanssonLeif196421
469PerssonChristian19806421
469HedebyRickard19806332
469LindqvistMarcus19886331
469KnutssonSonnie19716241
474Godlin NzaliAndrew19986242
475SandersonPhilip20006151
476BredbergÅke195501
476GelinLars-Göran195501
476TorelliTorbjörn195501
476OrtizOtto19475501
476HallJan19565502
476WahlströmPeter19585503
476LöövMikael19615502
476PugicVlatko19625501
476PernlingJonas19685501
476BarrazaFelipe19715502
476NybergJohan19735502
476SävströmNicklas19735501
476SuboticMilidrag19775501
476ErikssonSummer19825502
476SundholmEmil19835501
476IlievMarcus19905501
476YohannesKaleb19915501
476SoufiAlan19965501
476MartinssonReidar19475411
476UmeflodRachid19735413
476CemanDino19915412
476Negash BeyeneLamech19925412
476SadeghiArash19915323
499Mérida LindgrenHerman19995051
499TorakaiJacob20005051
501DanielssonJens194402
501FrankeBo194401
501JarngrenBo194401
501NilssonRoger194401
501PerssonLeif194401
501WestinSören194401
501WillisRoger194401
501PetterssonHåkan19444404
501EngelbrektssonThomas19564401
501OlssonBengt19564401
501GarciaLuis19624401
501SalmiJussi19624401
501AhlbomMichael19634402
501AnderssonKenneth19634401
501BergströmLennart19634401
501FalleniusJesper19664401
501CondeJosé19684401
501ÅhrmanJonas19684401
501ÖstlundAndreas19684401
501ErikssonJan19694401
501HäggkvistMattias19704401
501DahlströmRikard19714401
501HåkanssonPeter19744401
501OlofssonMikael19744401
501JohanssonBjörn19754401
501HäggAndreas19784401
501DamjanovicDaniel19804401
501JohanssonChristian19824401
501AnderssonHenrik19834402
501WikingTom19934401
501AgayaRojev19954401
501WigginsElis19974401
501HolmDaniel Arancibia19984401
501GrapensonSven19784312
501KronwallRobin19784311
501BengtarMats19864311
537YeghiazaryanVartan19984132
538StålhammarLudvig20014041
538SöderbergAnton20014041
540BjörkrydSven-Åke193302
540CarlssonCarl-Johan193301
540ErikssonHenry193301
540FranssonPer-Olof193301
540KallsteniusPer193301
540LundinLars193301
540WestmanHenrik19523301
540LopezJuan Carlos19543301
540AlvénMagnus19583301
540KarlssonGöran19593301
540BergerAndreas19613301
540KragelundPer19643301
540BernanderClaes19653301
540WikmanMarkus19723301
540GrbavacSimon19753301
540SkogAdrian19823301
540PipatananguraSivapol19853301
540Rivera (SPA)Alejandro19903301
540OusipovRoni19913301
540BentheJonatan19963302
540Tato EkenbergLeo19973301
540DahlströmJohan19763211
540SaawJohan19763211
540KirikErkan19783211
540KabirDelwar19803211
540AlobaidiAli19913212
566ArasDiyar20003031
566PetterssonAxel20003031
566ThorsellElis20003031
566ShojaeddinHossein20013031
570AsplindJan192201
570DanielssonBruno192201
570ErikssonRoine192201
570HedlundAlf192201
570JohanssonRune192201
570LörnellStefan192201
570RylanderLennart192201
570TidebäckLars192201
570JohanssonLars19492201
570MagnussonKjell19492202
570JakobssonJimmy19522201
570EklundDick19552201
570ElvingTommy19562202
570SegerströmTorbjörn19562201
570FalkTorsten19572202
570GustavssonMats19652201
570JoofDoudou19662201
570KarlssonNiklas19662201
570RosenbergDouglas19672201
570FlambeMikael19692201
570NunezMarcelo19692201
570MorrisseySimon19702201
570TanndahlJonas19702201
570PazHerman19712201
570YousefAmanuel19722201
570IslamMilton19732201
570OlaisonFredrik19752201
570RimérFredrik19752201
570SahlgrenPeter19762201
570BachmannAndy19782201
570RabieiBerang19792201
570SkogDaniel19802202
570Björlund BergströmAnton19902201
570YounesSamer19912201
570NoreinNorein19932201
570JohanssonAlbin19952201
570NouriBaban19982201
570BernardssonJan19442112
570TarverdianFredrik19652111
570MonteliusMarcus19772111
570Eliasson GodonouEmil19912021
570HadiZana19942022
570RiseniusVictor19942021
613HennigFilip20002021
613ÅkerlingHugo20022021
615BjörklundHåkan191101
615BjörkrydSvante191101
615BohlinRoger191101
615ForslundMagnus191101
615HellstenJan191101
615LindgrenGöran191101
615NilssonCarl-Gustav191101
615PerssonGunnar191101
615PetterssonTore191101
615RolanderIngemar191101
615SundqvistPer191101
615ZetterlingDag191101
615ÅgrenSven191101
615BennemoLars19291101
615MisgeldKlaus19401101
615JohanssonHans-Johan19471101
615CarlgrenLeif19481101
615HöglundThomas19521101
615MoradSadon19521101
615ArackiJova19541101
615NordlundKarl19541101
615SwingÖrjan19541101
615PonténMats19551101
615HygstedtBjörn19561101
615LindmanBjörn19561101
615HuuskoRejo19571101
615ToledoChristian19591101
615IdrizKaranan19601101
615SöderholmMats19601101
615FronzanShahin19621101
615KarlssonStefan19621101
615LindblomTomas19621101
615GustavssonMats19631101
615MenaPablo19631101
615SjöbergTorbjörn19631101
615EdbergLars19641101
615LarssonJohan19641101
615PetterssonRoger19641101
615EklövKaj19661101
615LundhTorgny19661101
615DammbergHenrik19671101
615SaidizandAli19681101
615Soria-GalvarroCarlos19701101
615BendrikJ(Johan?)19721101
615CatalinAndrei19731101
615FrankeFilip19731101
615HaidarNasil19731101
615DanielssonJonas19741101
615LindströmM19741101
615Du RietzPeter19751101
615ErikssonAndreas19751101
615BarssomLois19771101
615LindströmDaniel19771101
615PalestroAlexander19771101
615ÖzdoganDoga19771101
615DamjanovicStefan19781101
615HennerstenKarl-Ragnar19801101
615AguilarEduardo19811101
615de Mendonca LindströmOlle19831101
615Spinelli ScalaRobin19881101
615HjalmarssonMichael19891101
615Elezovic (Kan,Ser)Emir19911101
615KangoAhmed19911101
615KhalatbariArash19911101
615SelldénFredrik19911101
615BerglundPhilip19921101
615BenyettouAmine19951101
615UlusoyRodan19951101
615GaroGoran19971101
615ErikssonJohan19531011
615MansourShadman19571011
615MorrisseyJeremy19661011
615FritzingPatrik19741011
615GustavssonJohan19781011
615Seefried (AUS)Nicholas19801011
615RaileyJulius19811011
615SaboticBeris19871011
615BjörklundTomas19901011
615Valerio Sardón (SPA)Pablo19901011
615AbdulkaderAlaa19921011
615BjörklundRobin19931011
615EleftheriadisKonstantinos19941011
615TiderströmOliver19941011
698BrukRedwan19991011
698MichelDaniel20001011
698BergqvistAdrean20011011
698AlimiArman20021011
698RashicaAri20021011

Totalt antal spelare i databasen 702

Se endast aktiva spelare

Glädje – Kamratskap – Kompetens – Engagemang sedan 1895