Maratontabell

Spelardatabas – Fotboll – Säsongerna 1957-2018
Här nedan presenteras en komplett spelardatabas gällande seriematcher och cupmatcher för åren 1957-2018. Endast deltagande i A-lagsmatcher registreras i maratontabellen. Spelare som är markerade i grön färg är aktiva t.o.m. omg. 16 2018:

#EfternamnFörnamnFöddMatcherSeriematcherCupmatcherSäsonger
1BennemoHans19552652541122
2ErikssonPeter19591791661313
3LindénBengt1947158155313
4SundénTorbjörn19581561441214
5CarlssonKjell1963153140139
6RomanAlejandro19801391221710
7BjörnAndreas19751311141713
8AgiusPer19731301141610
9PalestroSebastian1975128110186
10HelénBo194312511879
11EberhornUlf1956123114915
12PihlströmOve194712112109
12DamjanovicSinisa1952121114713
12HaapakoskiJouni19651211091214
15PetterssonHans193912011558
15HildonenOla1980120109117
17ForsströmMichael1962119111812
18EklöfLeif1944117112512
19NguyenRobin199511511418
20RomanMauricio197311499159
21ClaessonAndreas19731131011211
22SundKrister1971111109211
23FredrikssonMats196310910549
24GellinGustav198810794135
25StenbergBengt194610410407
26SahlströmSylve195610310038
26NordströmMattias19561039948
28HöglingJohan198610287157
29BohlinNils-Erik194610098211
30ForsbergLars1949979708
31JunebjörkBertil1935969068
32GustavssonSeppo19359387610
33ÅgrenÅke19409189211
34HöglundKent1948898908
34JohnHans1956898279
34BergstrandFredrik19858977124
34JohanssonJohny19788973165
38HåkanssonEmil1985887997
39AnderssonPeder1951878439
40BergströmTommy1968857876
41SandbergTomas1973848138
41ErikssonTorbjörn19847956
41PerssonJerry1982847595
44TengbornMagnus1985838034
45SemitiRemiggio1990827936
45AllalouAmin1981827754
47AliOmar1996808005
48MartinssonLukas1996808006
49EghaghaOnome1983807376
50BerlinStefan19737968117
51MattssonRolf19787809
51WengelinFilip1993787805
53GustafssonLars19837767106
54HellstenMats1942757507
55ÅkerströmUlf19767464106
56MagnersjöSone1942737037
57AnderssonStig19717105
58ArasUmit1995706915
58RenlundMikael1975706286
58SvenssonJon19817059115
61HöglundÅke1949696905
61JohanssonNiklas1976696095
61SöderlundKarl1984696094
64JohanssonHans-Erik1947686535
64SvrakaJasmin1991686535
64ForsbergLeif1939686266
67HaydarRodi1995676705
67KumricDennis1996676705
69OlssonSven-Olof19666515
70ErikssonHans1955646227
71WahlgrenSamuel1986635764
71OlssonChrister1973635585
71PlithErik19796350135
74NaizgiHyaw1996626204
75HenrikssonRobin1999626204
76LindahlMikael1981625486
77StegrellBo1956615836
78FilippidisAnestis1953605825
78HaldénPer1983605734
80HildonenMattis1983595364
80SobarzoAndrés1985595275
82TesséusJan-Olof1944585805
82LundqvistJack19585626
84CarlssonFilip1997565604
85AminaeyCepand Mehdi1995555504
85BengtssonMikael1975554783
87MattssonHåkan19545315
87ErikssonKristoffer1965545224
87WerleforsPeter1985545133
90BasalaPhilip1997545135
91LindLars1958544775
91NordlundMarcus19695442124
93JohanssonRolf19535305
93AnderssonStefan1956535039
93DönmezErtan1974534765
96DaherAlladin1991514743
97HäggJens1995505003
97JohanssonHåkan1949504826
97HollanderHans19504644
100SvahnMartin1983494633
100GåvebyRonnie1959494549
100NilssonLeif1948494454
103ThörnvallKjell19484808
103JanssonDaniel1975484806
105AnderssonArne19474705
105ErikssonBjörn19474703
105LagerLeif1947474707
105LindbergReidar1952474345
105StjerndorffFredrik1966474253
110QvistHans19464604
111AhmadRobin1999464604
112ArknellChrister1948464333
112LindgrenHåkan1965464336
112BlomLeif1965464245
112MattssonChristian1985464063
112Al-MosawiMohammed1990463973
117SetterlöfRoine1959444043
118PetrovicMarko1993434303
118StjernfeldtParry1947434218
118ErikssonPatrik1973434215
118JönssonLars1950434125
118DomiceljJerry1978433943
123FagerströmKrister19424203
123GrehnLeif1946424029
123CuibeAndris1953423933
126KaskasBilal1954413833
126MalmbergMartin1981413832
128FredrikssonPer1960403823
129NelinLars-Olof19393903
129ArapovicToni1991393903
129SalihMokhtar1996393903
129ThelanderFabian1996393904
133AlbadrasawiMontaser1998393724
134NilssonHenrik1981393454
135KvistKjell-Arne19383803
135LarssonSune19383807
135JärdöStefan1949383805
135LarssonAnders1981383443
139Engström Emrik Persson1999373614
140OlssonChrister1978373163
141RunemarkJan19363604
141HirschGeorg1939363604
141LindströmPer-Arne1942363603
141AhmedAhmed1997363603
141KrekuJonas1976363512
141BjörkmanNils1957363422
141SamuelssonKarl1984363424
141LopezLuigi1987362972
149BäcklinGöran1949353504
150WallentinssonSimon1999353502
151Erikslund (Åland)Jacob1990353232
152FischerströmGöran1945343402
152NorénLennart1945343407
152MontenegroFrancisco1971343403
152SöderströmRoberth1973343406
152WikströmJonas1971343043
152GodoyDaniel1974342868
158NaessBo1940333303
158SamuelssonTorbjörn1943333303
158AkaySerhat1996333304
158DaherAli1995333215
158BjörkmanSören1956333122
158AsklöfBenny1971333126
158NorénAxel1989333123
158NoanderLeif1943333032
158KalldinAnders1966333033
158TorokAhmed1993333033
158LidénMartin1979332853
169FröjdBo19323114
169HedströmAndreas1955323113
169Piñones-ArceClaudio1975322752
172NilssonBert19313106
172HigueraCristian1959313104
172ToledoPatricio1967313104
172CedrinsRainis1944313015
172AbdulahovicOmar1995313014
177MakuizaMechac1999313012
178LernerNiklas1971312924
178PetterssonStaffan1961312834
178ErikssonAndreas1973312833
178EkmanHenrik1979312472
182EngqvistLars19303003
182LöfströmPer19303003
182WahlbergJarl19303002
182SidibehSamba1973303005
182SjölundTom1995303002
182KarlssonGöran19302912
188SinghPuneet1999302913
189RybergJohan1971302734
189MuthasDaniel1976302733
189AliCheiko1977302733
192FranzénJan1964292634
193AhlkvistDan19282804
193EnqvistPer-Anders1974282804
193PetterssonDaniel1973282624
193ForsströmConny1974282534
193NordströmArne19282442
198QaoudHazem2001282352
199MellwingLars1955272704
199FrydrychWoiciech1965272703
199SabovicArmin1995272703
199TrograncicJosip1953272523
199FlygtErik1980272432
204LindströmCurt "Curre"1940262602
205AbdullahizadKosret1997262602
206CekolFilip1999262603
207ReherBertil1925262422
207HöglundLars1979262422
207JonassonSimon1985262422
210ThorénKarl19252502
210JonssonMarkus1972252503
210AnderssonOla1940252412
210AarsethRichard1973252233
210Spinelli ScalaDan1984252232
210AleringFredrik1976251872
216LindbergTommy1962242403
216BerhaneErmias1997242404
216LorichsFredrik1974242312
216JanzénBjörn1981242222
216HemlinRolf1949242133
216SsebugwawoIsmail1976242136
216GustafssonTomas1979242132
216WestmanAlexander1982242133
216FredrikssonNiklas1969242043
225NilssonTommy19232304
225MelinStefan1955232304
225HellemarkAnders1962232303
225Kizi-NamputuBodry1993232302
225EkwallMartin1973232216
225El MallaRodi1993231943
231KlazaAnders1947222202
231BellingJohn1956222202
231GustavssonOve19222114
231BengtssonDaniel1972222114
231EricssonEmil1982222114
231AramechDaniel1994221752
237HagmanHans1949212102
237ErikssonMikael1963212102
237AlbertssonJohan1984211741
237LundAlexander1979211651
241JohanssonSune1955202002
241EnglundStefan1959202003
241SundFredrik1969202004
241AnderssonAlexander1990202001
241AnderssonKjell19201913
241NymanMats1987201911
241LjungbergEvan19201823
241CiszewskiArtur1966201823
241Klausen (DK)Kenneth1980201821
241RönnerdalAnders1988201732
251ErikssonBengt19191902
251WrangenbyReine1942191902
251TedenlindAnders1943191902
251GadhassonLazar1951191904
251HedqvistHenrik1955191902
251BattiHallil1964191902
251EklundKent1964191903
251ToledoMarcelo1971191902
251IsgrenAndreas1991191902
251SabovicHaris1991191902
251PetrosJosef1984191723
262HultGunnar1947181801
262SagaiBenyam1973181803
262WidlundLinus1990181802
262AbdiAhmed1994181801
262AbdoSamir1997181802
262ErikssonLars-Johan1953181537
262AnderssonGöran19181441
262BjörklundMikael1980181442
262DahlMagnus1987181352
271UlvdellJörgen1940171703
271HolmbergLars1955171702
271MattssonJohan1965171702
271BäckströmPontus1969171703
271SpoongConny1970171701
271EspinozaMiguel1973171702
271CarlssonOscar1984171702
271BillströmKjell1954171524
279WollersjöInge1940161602
279KorpåsPer1955161604
279SemugalaDaniel1993161601
279CardosoHampus1995161602
279SandmanJoakim1996161601
279ClaessonNiklas1964161511
279PetersChristian1982161511
286AlizadehAria2000161511
286ArasAdar2000161511
288Weckström (Åland)Kristoffer1983161331
289FlinkHåkan19151501
289BurénMikael1966151502
289NilssonDan1976151501
289DahlStaffan1979151501
289PalestroGabriel1981151501
289YildizRoni1996151502
289GustafssonGöran1961151411
289KarlssonGustav1982151412
297FrödinTobias2000151411
298JohanssonJörgen1966151321
298JoulakLassad1967151321
298HedbergJonatan1985151322
298Abarzua ToldoRoddy1981151232
302StoltStig19141401
302SmekalDavid1971141403
302ErikssonHåkan1973141403
302SaadGadalla1995141401
302Sufi MuseMohamed1995141402
302EmbayeElias1997141403
302BoströmLars19141312
302JanssonSture19141311
302WollersjöBert19141312
302OlssonChrister1947141313
302KonakovicSanjin1984141312
302BeyanMohamed1989141311
302LöfbergRickard1978141222
315AsplundDan19131304
315GertzJan-Anders19131302
315JohanssonErik19131302
315WehmanTorsten1943131302
315EleftheriadisAthanasios1995131303
315AliMusa1998131302
315XuZexi1998131302
315CuibeJuris1951131215
315HolmgrenJonas1968131211
315SalaneckErik1970131211
315MalmOlle1987131213
315JacobssonPeter1968131122
315LindPatrik1985131122
315KrezicTomislav1975131032
329LoforsSven19121202
329ÖstlundJan19121202
329IvicZoran1953121201
329GrehnMichael1972121202
329JakobssonPatrik1972121201
329BjörndahlKristian1975121201
329WessmanTomas1975121201
329JirgesBashar1992121202
329VedieTómas Gunnar1995121202
329GörlingMartin1974121112
329FormanekMark1982121111
329NielsenPeter1982121111
329Ezz El DinYohannes1992121112
329AnderssonLeif19121021
329LundbergKarl1972121022
329Eghagha NilssonDafe1985121021
329AndoGustav197812931
346BergmanLars19111103
346FalkHans19111101
346GustavssonHåkan19111102
346HöökJan19111101
346RunevikLars-Gunnar19111101
346HaagOve1939111101
346LindblomMikael1959111106
346HellmanJonny1965111102
346AliagaLuis1969111102
346JanssonMagnus1970111101
346KemiDavid1971111101
346HallJoacim1975111102
346HolgerssonJonas1988111101
346WahlundHenrik1991111102
346NouriBalen1996111101
346OhlssonRoine1956111012
346LundbergStig196011921
346MattssonHåkan196111922
346NordqvistTobias197611744
365Godlin NzaliAndrew199811742
366LedungAdam199911742
367RosénSture19101002
367PohjanenUrban1955101002
367CruzRicardo1956101002
367GirayMetin1961101001
367PansellAugust1965101002
367PeräläRoger1970101001
367DemkerTobias1976101001
367PerssonHenrik1984101002
367SahlénAnton1991101003
367ÅkerblomSimon1991101002
367PousetteMartin1995101002
367SinghJaskirat1996101002
379KalifGulal1998101002
380PourtaheriAli195710913
380SievertssonJan195810912
380HanningJonathan198510822
383Mérida LindgrenHerman199910551
384IngemarssonHans199902
384RosanderLars199901
384SanfridssonArne199903
384TallrothJim199903
384SjonemarkJan19519901
384UdeniusRobert19629901
384StanojkovicTomi19729901
384ForsströmJohan19759903
384KarlssonKlas19769903
384TshibanguJannick19969902
384SundbergSvante19979901
384ÖstheimRobert19639811
384ÖrdeMartin19769814
384Ortiz ElguetaPablo19799812
398OlssonWilliam20009811
399ErikssonRoger19579721
399ForsellHans19679721
399SjöströmViktor19879722
402KlockareKnut-Ove198801
402WallstenBo198801
402NilsmoMats19548803
402EklundHåkan19598804
402CarlssonPer19628801
402AllingAnders19718801
402PerssonFredrik19718802
402JanssonDaniel19738801
402JohanssonMagnus19748801
402ReangpusriBoonchai19768801
402TunedalRasmus19848801
402ForsstedtErik19858801
402BreznicaBurim19888801
402HassanShano19948801
402El HerbitiHazem19958802
402ÅkerlundJoakim19958802
402LagerPeter19718712
402SvennbeckMikael19748714
402DegerskogTommy19498622
402KarlssonIvan19528622
402WahlgrenTomas19838621
402ÖstmanAnders19878621
402WitkowskyPatrik19888621
425HalldinChrister197701
425ShadmanMansour19577701
425SaritasNurettin19637702
425RiosCarlos19707701
425FlygtJesper19717702
425PampRickard19747701
425StrömChristian19837701
425Anschütz (TYS)Robert19867701
425HällmanOlof19897701
425KarimHawra19957701
425ErikssonFredric19977701
425DjurbergAxel19997702
425DahlbergBernt197612
425SmolicTomo19407613
425EkmanPeter19497613
425HaugaardPeter19627613
425OlssonPatrik19747611
425NilssonJan19807611
425DanielssonJonas19837613
425HanssonFredrik19837612
425SepulvedaSimon19907521
425AnderssonErik19917521
447SandersonPhilip20007251
448JunglanderTomas196601
448SjöbergTore19506602
448ErikssonTommy19526601
448KokkoMikko19546601
448OlofssonUlf19556601
448CarlssonHans19566603
448HosseiniAli19636601
448GuerreroFelix19646601
448SpoongMichael19656601
448PerssonFredrik19746601
448FranzénDaniel19806601
448NaéssenHenrik19806601
448NilssonUlrik19806601
448SelanderPär19846601
448EspåsRikard19856602
448BäcklinAlexander19866601
448MartidisAnnastasios19866601
448ArasHeval19946602
448Haglund DarbergJohan19966602
448TiburziArnaldo19496512
448ClarkeAshley19666511
448RainerMartin19776511
448EkOscar19846511
448Helbois (FRA)Fabien19856511
448JohanssonLeif196421
448PerssonChristian19806421
448HedebyRickard19806332
448LindqvistMarcus19886331
448KnutssonSonnie19716241
477TorakaiJacob20006151
478BredbergÅke195501
478GelinLars-Göran195501
478TorelliTorbjörn195501
478OrtizOtto19475501
478HallJan19565502
478WahlströmPeter19585503
478LöövMikael19615502
478PugicVlatko19625501
478PernlingJonas19685501
478BarrazaFelipe19715502
478NybergJohan19735502
478SävströmNicklas19735501
478SuboticMilidrag19775501
478ErikssonSummer19825502
478SundholmEmil19835501
478IlievMarcus19905501
478YohannesKaleb19915501
478SoufiAlan19965501
478MartinssonReidar19475411
478UmeflodRachid19735413
478CemanDino19915412
478Negash BeyeneLamech19925412
478SadeghiArash19915323
501DanielssonJens194402
501FrankeBo194401
501JarngrenBo194401
501NilssonRoger194401
501PerssonLeif194401
501WestinSören194401
501WillisRoger194401
501PetterssonHåkan19444404
501EngelbrektssonThomas19564401
501OlssonBengt19564401
501GarciaLuis19624401
501SalmiJussi19624401
501AhlbomMichael19634402
501AnderssonKenneth19634401
501BergströmLennart19634401
501FalleniusJesper19664401
501CondeJosé19684401
501ÅhrmanJonas19684401
501ÖstlundAndreas19684401
501ErikssonJan19694401
501HäggkvistMattias19704401
501DahlströmRikard19714401
501HåkanssonPeter19744401
501OlofssonMikael19744401
501JohanssonBjörn19754401
501HäggAndreas19784401
501DamjanovicDaniel19804401
501JohanssonChristian19824401
501AnderssonHenrik19834402
501WikingTom19934401
501AgayaRojev19954401
501WigginsElis19974401
501HolmDaniel Arancibia19984401
501GrapensonSven19784312
501KronwallRobin19784311
501BengtarMats19864311
537YeghiazaryanVartan19984132
538StålhammarLudvig20014041
538SöderbergAnton20014041
540BjörkrydSven-Åke193302
540CarlssonCarl-Johan193301
540ErikssonHenry193301
540FranssonPer-Olof193301
540KallsteniusPer193301
540LundinLars193301
540WestmanHenrik19523301
540LopezJuan Carlos19543301
540AlvénMagnus19583301
540KarlssonGöran19593301
540BergerAndreas19613301
540KragelundPer19643301
540BernanderClaes19653301
540WikmanMarkus19723301
540GrbavacSimon19753301
540SkogAdrian19823301
540PipatananguraSivapol19853301
540Rivera (SPA)Alejandro19903301
540OusipovRoni19913301
540BentheJonatan19963302
540Tato EkenbergLeo19973301
540DahlströmJohan19763211
540SaawJohan19763211
540KirikErkan19783211
540KabirDelwar19803211
540AlobaidiAli19913212
566MichelDaniel20003211
566HennigFilip20003121
566SkyddadIdentitet20023121
566ArasDiyar20003031
566PetterssonAxel20003031
566ThorsellElis20003031
566ShojaeddinHossein20013031
573AsplindJan192201
573DanielssonBruno192201
573ErikssonRoine192201
573HedlundAlf192201
573JohanssonRune192201
573LörnellStefan192201
573RylanderLennart192201
573TidebäckLars192201
573JohanssonLars19492201
573MagnussonKjell19492202
573JakobssonJimmy19522201
573EklundDick19552201
573ElvingTommy19562202
573SegerströmTorbjörn19562201
573FalkTorsten19572202
573GustavssonMats19652201
573JoofDoudou19662201
573KarlssonNiklas19662201
573RosenbergDouglas19672201
573FlambeMikael19692201
573NunezMarcelo19692201
573MorrisseySimon19702201
573TanndahlJonas19702201
573PazHerman19712201
573YousefAmanuel19722201
573IslamMilton19732201
573OlaisonFredrik19752201
573RimérFredrik19752201
573SahlgrenPeter19762201
573BachmannAndy19782201
573RabieiBerang19792201
573SkogDaniel19802202
573Björlund BergströmAnton19902201
573YounesSamer19912201
573NoreinNorein19932201
573JohanssonAlbin19952201
573NouriBaban19982201
573BernardssonJan19442112
573TarverdianFredrik19652111
573MonteliusMarcus19772111
573Eliasson GodonouEmil19912021
573HadiZana19942022
573RiseniusVictor19942021
616ÅkerlingHugo20022021
617BjörklundHåkan191101
617BjörkrydSvante191101
617BohlinRoger191101
617ForslundMagnus191101
617HellstenJan191101
617LindgrenGöran191101
617NilssonCarl-Gustav191101
617PerssonGunnar191101
617PetterssonTore191101
617RolanderIngemar191101
617SundqvistPer191101
617ZetterlingDag191101
617ÅgrenSven191101
617BennemoLars19291101
617MisgeldKlaus19401101
617JohanssonHans-Johan19471101
617CarlgrenLeif19481101
617HöglundThomas19521101
617MoradSadon19521101
617ArackiJova19541101
617NordlundKarl19541101
617SwingÖrjan19541101
617PonténMats19551101
617HygstedtBjörn19561101
617LindmanBjörn19561101
617HuuskoRejo19571101
617ToledoChristian19591101
617IdrizKaranan19601101
617SöderholmMats19601101
617FronzanShahin19621101
617KarlssonStefan19621101
617LindblomTomas19621101
617GustavssonMats19631101
617MenaPablo19631101
617SjöbergTorbjörn19631101
617EdbergLars19641101
617LarssonJohan19641101
617PetterssonRoger19641101
617EklövKaj19661101
617LundhTorgny19661101
617DammbergHenrik19671101
617SaidizandAli19681101
617Soria-GalvarroCarlos19701101
617BendrikJ(Johan?)19721101
617CatalinAndrei19731101
617FrankeFilip19731101
617HaidarNasil19731101
617DanielssonJonas19741101
617LindströmM19741101
617Du RietzPeter19751101
617ErikssonAndreas19751101
617BarssomLois19771101
617LindströmDaniel19771101
617PalestroAlexander19771101
617ÖzdoganDoga19771101
617DamjanovicStefan19781101
617HennerstenKarl-Ragnar19801101
617AguilarEduardo19811101
617de Mendonca LindströmOlle19831101
617Spinelli ScalaRobin19881101
617HjalmarssonMichael19891101
617Elezovic (Kan,Ser)Emir19911101
617KangoAhmed19911101
617KhalatbariArash19911101
617SelldénFredrik19911101
617BerglundPhilip19921101
617BenyettouAmine19951101
617UlusoyRodan19951101
617GaroGoran19971101
686GlaserMarcus19981101
687ErikssonJohan19531011
687MansourShadman19571011
687MorrisseyJeremy19661011
687FritzingPatrik19741011
687GustavssonJohan19781011
687Seefried (AUS)Nicholas19801011
687RaileyJulius19811011
687SaboticBeris19871011
687BjörklundTomas19901011
687Valerio Sardón (SPA)Pablo19901011
687AbdulkaderAlaa19921011
687BjörklundRobin19931011
687EleftheriadisKonstantinos19941011
687TiderströmOliver19941011
701BrukRedwan19991011
701BergqvistAdrean20011011
701AlimiArman20021011
701RashicaAri20021011

Totalt antal spelare i databasen 704

Se endast aktiva spelare

Glädje – Kamratskap – Kompetens – Engagemang sedan 1895