Maratontabell

Spelardatabas – Fotboll – Säsongerna 1957-2018
Här nedan presenteras en komplett spelardatabas gällande seriematcher och cupmatcher för åren 1957-2018. Endast deltagande i A-lagsmatcher registreras i maratontabellen. Spelare som är markerade i grön färg är aktiva t.o.m. omg. 22 (samt kvalmatch till Div 3) 2018:

#EfternamnFörnamnFöddMatcherSeriematcherCupmatcherSäsonger
1BennemoHans19552652541122
2ErikssonPeter19591791661313
3LindénBengt1947158155313
4SundénTorbjörn19581561441214
5CarlssonKjell1963153140139
6RomanAlejandro19801391221710
7BjörnAndreas19751311141713
8AgiusPer19731301141610
9PalestroSebastian1975128110186
10HelénBo194312511879
11EberhornUlf1956123114915
12NguyenRobin199512212118
13PihlströmOve194712112109
13DamjanovicSinisa1952121114713
13HaapakoskiJouni19651211091214
16PetterssonHans193912011558
16HildonenOla1980120109117
18ForsströmMichael1962119111812
19EklöfLeif1944117112512
20RomanMauricio197311499159
21ClaessonAndreas19731131011211
22SundKrister1971111109211
23FredrikssonMats196310910549
24GellinGustav198810794135
25StenbergBengt194610410407
26SahlströmSylve195610310038
26NordströmMattias19561039948
28HöglingJohan198610287157
29BohlinNils-Erik194610098211
30ForsbergLars1949979708
31JunebjörkBertil1935969068
32GustavssonSeppo19359387610
33ÅgrenÅke19409189211
34HöglundKent1948898908
34JohnHans1956898279
34BergstrandFredrik19858977124
34JohanssonJohny19788973165
38HåkanssonEmil1985887997
39AnderssonPeder1951878439
40BergströmTommy1968857876
41MartinssonLukas1996848406
42SandbergTomas1973848138
42ErikssonTorbjörn19847956
42PerssonJerry1982847595
45TengbornMagnus1985838034
46SemitiRemiggio1990827936
46AllalouAmin1981827754
48AliOmar1996808005
48EghaghaOnome1983807376
50BerlinStefan19737968117
51MattssonRolf19787809
51WengelinFilip1993787805
53GustafssonLars19837767106
54HellstenMats1942757507
55ÅkerströmUlf19767464106
56MagnersjöSone1942737037
57AnderssonStig19717105
58ArasUmit1995706915
58RenlundMikael1975706286
58SvenssonJon19817059115
61HöglundÅke1949696905
62HenrikssonRobin1999696904
63JohanssonNiklas1976696095
63SöderlundKarl1984696094
65JohanssonHans-Erik1947686535
65SvrakaJasmin1991686535
65ForsbergLeif1939686266
68HaydarRodi1995676705
68KumricDennis1996676705
70OlssonSven-Olof19666515
71ErikssonHans1955646227
72CarlssonFilip1997636304
73WahlgrenSamuel1986635764
73OlssonChrister1973635585
73PlithErik19796350135
76NaizgiHyaw1996626204
76LindahlMikael1981625486
78StegrellBo1956615836
79FilippidisAnestis1953605825
79HaldénPer1983605734
81HildonenMattis1983595364
81SobarzoAndrés1985595275
83TesséusJan-Olof1944585805
83LundqvistJack19585626
85AminaeyCepand Mehdi1995555504
85BengtssonMikael1975554783
87MattssonHåkan19545315
87ErikssonKristoffer1965545224
87WerleforsPeter1985545133
90BasalaPhilip1997545135
91LindLars1958544775
91NordlundMarcus19695442124
93JohanssonRolf19535305
93AnderssonStefan1956535039
93DönmezErtan1974534765
96AhmadRobin1999525204
97DaherAlladin1991514743
98HäggJens1995505003
98JohanssonHåkan1949504826
98HollanderHans19504644
101SvahnMartin1983494633
101GåvebyRonnie1959494549
101NilssonLeif1948494454
104ThörnvallKjell19484808
104JanssonDaniel1975484806
106AnderssonArne19474705
106ErikssonBjörn19474703
106LagerLeif1947474707
106LindbergReidar1952474345
106StjerndorffFredrik1966474253
111QvistHans19464604
111ArknellChrister1948464333
111LindgrenHåkan1965464336
111BlomLeif1965464245
111MattssonChristian1985464063
111Al-MosawiMohammed1990463973
117Engström Emrik Persson1999444314
118SetterlöfRoine1959444043
119PetrovicMarko1993434303
119StjernfeldtParry1947434218
119ErikssonPatrik1973434215
119JönssonLars1950434125
119DomiceljJerry1978433943
124FagerströmKrister19424203
125WallentinssonSimon1999424202
126GrehnLeif1946424029
126CuibeAndris1953423933
128KaskasBilal1954413833
128MalmbergMartin1981413832
130FredrikssonPer1960403823
131NelinLars-Olof19393903
131ArapovicToni1991393903
131SalihMokhtar1996393903
131ThelanderFabian1996393904
135AlbadrasawiMontaser1998393724
136NilssonHenrik1981393454
137KvistKjell-Arne19383803
137LarssonSune19383807
137JärdöStefan1949383805
137LarssonAnders1981383443
141AkaySerhat1996373705
142OlssonChrister1978373163
143RunemarkJan19363604
143HirschGeorg1939363604
143LindströmPer-Arne1942363603
143AhmedAhmed1997363603
143KrekuJonas1976363512
148SinghPuneet1999363513
149BjörkmanNils1957363422
149SamuelssonKarl1984363424
149LopezLuigi1987362972
152BäcklinGöran1949353504
152Erikslund (Åland)Jacob1990353232
154QaoudHazem2001353052
155FischerströmGöran1945343402
155NorénLennart1945343407
155MontenegroFrancisco1971343403
155SöderströmRoberth1973343406
155WikströmJonas1971343043
155GodoyDaniel1974342868
161NaessBo1940333303
161SamuelssonTorbjörn1943333303
163AbdullahizadKosret1997333302
164CekolFilip1999333303
165DaherAli1995333215
166MakuizaMechac1999333212
167BjörkmanSören1956333122
167AsklöfBenny1971333126
167NorénAxel1989333123
167NoanderLeif1943333032
167KalldinAnders1966333033
167TorokAhmed1993333033
167LidénMartin1979332853
174FröjdBo19323114
174HedströmAndreas1955323113
174Piñones-ArceClaudio1975322752
177NilssonBert19313106
177HigueraCristian1959313104
177ToledoPatricio1967313104
177CedrinsRainis1944313015
177AbdulahovicOmar1995313014
177LernerNiklas1971312924
177PetterssonStaffan1961312834
177ErikssonAndreas1973312833
177EkmanHenrik1979312472
186EngqvistLars19303003
186LöfströmPer19303003
186WahlbergJarl19303002
186SidibehSamba1973303005
186SjölundTom1995303002
186KarlssonGöran19302912
186RybergJohan1971302734
186MuthasDaniel1976302733
186AliCheiko1977302733
195FranzénJan1964292634
196AhlkvistDan19282804
196EnqvistPer-Anders1974282804
196PetterssonDaniel1973282624
196ForsströmConny1974282534
196NordströmArne19282442
201MellwingLars1955272704
201FrydrychWoiciech1965272703
201SabovicArmin1995272703
201TrograncicJosip1953272523
201FlygtErik1980272432
206LindströmCurt "Curre"1940262602
206ReherBertil1925262422
206HöglundLars1979262422
206JonassonSimon1985262422
210ThorénKarl19252502
210JonssonMarkus1972252503
210AnderssonOla1940252412
210AarsethRichard1973252233
210Spinelli ScalaDan1984252232
210AleringFredrik1976251872
216LindbergTommy1962242403
216BerhaneErmias1997242404
216LorichsFredrik1974242312
216JanzénBjörn1981242222
216HemlinRolf1949242133
216SsebugwawoIsmail1976242136
216GustafssonTomas1979242132
216WestmanAlexander1982242133
216FredrikssonNiklas1969242043
225NilssonTommy19232304
225MelinStefan1955232304
225HellemarkAnders1962232303
225Kizi-NamputuBodry1993232302
225EkwallMartin1973232216
225El MallaRodi1993231943
231KlazaAnders1947222202
231BellingJohn1956222202
231GustavssonOve19222114
231BengtssonDaniel1972222114
231EricssonEmil1982222114
236AlizadehAria2000222111
236ArasAdar2000222111
236FrödinTobias2000222111
239AramechDaniel1994221752
240HagmanHans1949212102
240ErikssonMikael1963212102
240AlbertssonJohan1984211741
240LundAlexander1979211651
244JohanssonSune1955202002
244EnglundStefan1959202003
244SundFredrik1969202004
244AnderssonAlexander1990202001
244AnderssonKjell19201913
244NymanMats1987201911
244LjungbergEvan19201823
244CiszewskiArtur1966201823
244Klausen (DK)Kenneth1980201821
244RönnerdalAnders1988201732
254ErikssonBengt19191902
254WrangenbyReine1942191902
254TedenlindAnders1943191902
254GadhassonLazar1951191904
254HedqvistHenrik1955191902
254BattiHallil1964191902
254EklundKent1964191903
254ToledoMarcelo1971191902
254IsgrenAndreas1991191902
254SabovicHaris1991191902
254PetrosJosef1984191723
265HultGunnar1947181801
265SagaiBenyam1973181803
265WidlundLinus1990181802
265AbdiAhmed1994181801
265AbdoSamir1997181802
265ErikssonLars-Johan1953181537
265AnderssonGöran19181441
265BjörklundMikael1980181442
265DahlMagnus1987181352
274UlvdellJörgen1940171703
274HolmbergLars1955171702
274MattssonJohan1965171702
274BäckströmPontus1969171703
274SpoongConny1970171701
274EspinozaMiguel1973171702
274CarlssonOscar1984171702
274BillströmKjell1954171524
282WollersjöInge1940161602
282KorpåsPer1955161604
282SemugalaDaniel1993161601
282CardosoHampus1995161602
282SandmanJoakim1996161601
282ClaessonNiklas1964161511
282PetersChristian1982161511
282Weckström (Åland)Kristoffer1983161331
290FlinkHåkan19151501
290BurénMikael1966151502
290NilssonDan1976151501
290DahlStaffan1979151501
290PalestroGabriel1981151501
290YildizRoni1996151502
296KalafGulal1998151502
297GustafssonGöran1961151411
297KarlssonGustav1982151412
297JohanssonJörgen1966151321
297JoulakLassad1967151321
297HedbergJonatan1985151322
297Abarzua ToldoRoddy1981151232
303Mérida LindgrenHerman1999151051
304StoltStig19141401
304SmekalDavid1971141403
304ErikssonHåkan1973141403
304SaadGadalla1995141401
304Sufi MuseMohamed1995141402
304EmbayeElias1997141403
304BoströmLars19141312
304JanssonSture19141311
304WollersjöBert19141312
304OlssonChrister1947141313
304KonakovicSanjin1984141312
304BeyanMohamed1989141311
304LöfbergRickard1978141222
317AsplundDan19131304
317GertzJan-Anders19131302
317JohanssonErik19131302
317WehmanTorsten1943131302
317EleftheriadisAthanasios1995131303
317AliMusa1998131302
317XuZexi1998131302
317CuibeJuris1951131215
317HolmgrenJonas1968131211
317SalaneckErik1970131211
317MalmOlle1987131213
317JacobssonPeter1968131122
317LindPatrik1985131122
317KrezicTomislav1975131032
331LoforsSven19121202
331ÖstlundJan19121202
331IvicZoran1953121201
331GrehnMichael1972121202
331JakobssonPatrik1972121201
331BjörndahlKristian1975121201
331WessmanTomas1975121201
331JirgesBashar1992121202
331VedieTómas Gunnar1995121202
331GörlingMartin1974121112
331FormanekMark1982121111
331NielsenPeter1982121111
331Ezz El DinYohannes1992121112
331AnderssonLeif19121021
331LundbergKarl1972121022
331Eghagha NilssonDafe1985121021
331AndoGustav197812931
348BergmanLars19111103
348FalkHans19111101
348GustavssonHåkan19111102
348HöökJan19111101
348RunevikLars-Gunnar19111101
348HaagOve1939111101
348LindblomMikael1959111106
348HellmanJonny1965111102
348AliagaLuis1969111102
348JanssonMagnus1970111101
348KemiDavid1971111101
348HallJoacim1975111102
348HolgerssonJonas1988111101
348WahlundHenrik1991111102
348NouriBalen1996111101
348OhlssonRoine1956111012
364OlssonWilliam2000111011
365LundbergStig196011921
365MattssonHåkan196111922
365NordqvistTobias197611744
368Godlin NzaliAndrew199811742
369LedungAdam199911742
370RosénSture19101002
370PohjanenUrban1955101002
370CruzRicardo1956101002
370GirayMetin1961101001
370PansellAugust1965101002
370PeräläRoger1970101001
370DemkerTobias1976101001
370PerssonHenrik1984101002
370SahlénAnton1991101003
370ÅkerblomSimon1991101002
370PousetteMartin1995101002
370SinghJaskirat1996101002
370PourtaheriAli195710913
370SievertssonJan195810912
370HanningJonathan198510822
385IngemarssonHans199902
385RosanderLars199901
385SanfridssonArne199903
385TallrothJim199903
385SjonemarkJan19519901
385UdeniusRobert19629901
385StanojkovicTomi19729901
385ForsströmJohan19759903
385KarlssonKlas19769903
385TshibanguJannick19969902
385SundbergSvante19979901
385ÖstheimRobert19639811
385ÖrdeMartin19769814
385Ortiz ElguetaPablo19799812
399MichelDaniel20009811
400ErikssonRoger19579721
400ForsellHans19679721
400SjöströmViktor19879722
403KlockareKnut-Ove198801
403WallstenBo198801
403NilsmoMats19548803
403EklundHåkan19598804
403CarlssonPer19628801
403AllingAnders19718801
403PerssonFredrik19718802
403JanssonDaniel19738801
403JohanssonMagnus19748801
403ReangpusriBoonchai19768801
403TunedalRasmus19848801
403ForsstedtErik19858801
403BreznicaBurim19888801
403HassanShano19948801
403El HerbitiHazem19958802
403ÅkerlundJoakim19958802
403LagerPeter19718712
403SvennbeckMikael19748714
403DegerskogTommy19498622
403KarlssonIvan19528622
403WahlgrenTomas19838621
403ÖstmanAnders19878621
403WitkowskyPatrik19888621
426HalldinChrister197701
426ShadmanMansour19577701
426SaritasNurettin19637702
426RiosCarlos19707701
426FlygtJesper19717702
426PampRickard19747701
426StrömChristian19837701
426Anschütz (TYS)Robert19867701
426HällmanOlof19897701
426KarimHawra19957701
426ErikssonFredric19977701
426DjurbergAxel19997702
426DahlbergBernt197612
426SmolicTomo19407613
426EkmanPeter19497613
426HaugaardPeter19627613
426OlssonPatrik19747611
426NilssonJan19807611
426DanielssonJonas19837613
426HanssonFredrik19837612
426SepulvedaSimon19907521
426AnderssonErik19917521
448SandersonPhilip20007251
449JunglanderTomas196601
449SjöbergTore19506602
449ErikssonTommy19526601
449KokkoMikko19546601
449OlofssonUlf19556601
449CarlssonHans19566603
449HosseiniAli19636601
449GuerreroFelix19646601
449SpoongMichael19656601
449PerssonFredrik19746601
449FranzénDaniel19806601
449NaéssenHenrik19806601
449NilssonUlrik19806601
449SelanderPär19846601
449EspåsRikard19856602
449BäcklinAlexander19866601
449MartidisAnnastasios19866601
449ArasHeval19946602
449Haglund DarbergJohan19966602
449TiburziArnaldo19496512
449ClarkeAshley19666511
449RainerMartin19776511
449EkOscar19846511
449Helbois (FRA)Fabien19856511
449JohanssonLeif196421
449PerssonChristian19806421
449HedebyRickard19806332
449LindqvistMarcus19886331
449KnutssonSonnie19716241
478TorakaiJacob20006151
479BredbergÅke195501
479GelinLars-Göran195501
479TorelliTorbjörn195501
479OrtizOtto19475501
479HallJan19565502
479WahlströmPeter19585503
479LöövMikael19615502
479PugicVlatko19625501
479PernlingJonas19685501
479BarrazaFelipe19715502
479NybergJohan19735502
479SävströmNicklas19735501
479SuboticMilidrag19775501
479ErikssonSummer19825502
479SundholmEmil19835501
479IlievMarcus19905501
479YohannesKaleb19915501
479SoufiAlan19965501
479MartinssonReidar19475411
479UmeflodRachid19735413
479CemanDino19915412
479Negash BeyeneLamech19925412
479SadeghiArash19915323
502DanielssonJens194402
502FrankeBo194401
502JarngrenBo194401
502NilssonRoger194401
502PerssonLeif194401
502WestinSören194401
502WillisRoger194401
502PetterssonHåkan19444404
502EngelbrektssonThomas19564401
502OlssonBengt19564401
502GarciaLuis19624401
502SalmiJussi19624401
502AhlbomMichael19634402
502AnderssonKenneth19634401
502BergströmLennart19634401
502FalleniusJesper19664401
502CondeJosé19684401
502ÅhrmanJonas19684401
502ÖstlundAndreas19684401
502ErikssonJan19694401
502HäggkvistMattias19704401
502DahlströmRikard19714401
502HåkanssonPeter19744401
502OlofssonMikael19744401
502JohanssonBjörn19754401
502HäggAndreas19784401
502DamjanovicDaniel19804401
502JohanssonChristian19824401
502AnderssonHenrik19834402
502WikingTom19934401
502AgayaRojev19954401
502WigginsElis19974401
502HolmDaniel Arancibia19984401
502GrapensonSven19784312
502KronwallRobin19784311
502BengtarMats19864311
538YeghiazaryanVartan19984132
539StålhammarLudvig20014041
539SöderbergAnton20014041
541BjörkrydSven-Åke193302
541CarlssonCarl-Johan193301
541ErikssonHenry193301
541FranssonPer-Olof193301
541KallsteniusPer193301
541LundinLars193301
541WestmanHenrik19523301
541LopezJuan Carlos19543301
541AlvénMagnus19583301
541KarlssonGöran19593301
541BergerAndreas19613301
541KragelundPer19643301
541BernanderClaes19653301
541WikmanMarkus19723301
541GrbavacSimon19753301
541SkogAdrian19823301
541PipatananguraSivapol19853301
541Rivera (SPA)Alejandro19903301
541OusipovRoni19913301
541BentheJonatan19963302
541Tato EkenbergLeo19973301
541DahlströmJohan19763211
541SaawJohan19763211
541KirikErkan19783211
541KabirDelwar19803211
541AlobaidiAli19913212
567HennigFilip20003121
567SkyddadIdentitet20023121
567ArasDiyar20003031
567PetterssonAxel20003031
567ThorsellElis20003031
567ShojaeddinHossein20013031
573AsplindJan192201
573DanielssonBruno192201
573ErikssonRoine192201
573HedlundAlf192201
573JohanssonRune192201
573LörnellStefan192201
573RylanderLennart192201
573TidebäckLars192201
573JohanssonLars19492201
573MagnussonKjell19492202
573JakobssonJimmy19522201
573EklundDick19552201
573ElvingTommy19562202
573SegerströmTorbjörn19562201
573FalkTorsten19572202
573GustavssonMats19652201
573JoofDoudou19662201
573KarlssonNiklas19662201
573RosenbergDouglas19672201
573FlambeMikael19692201
573NunezMarcelo19692201
573MorrisseySimon19702201
573TanndahlJonas19702201
573PazHerman19712201
573YousefAmanuel19722201
573IslamMilton19732201
573OlaisonFredrik19752201
573RimérFredrik19752201
573SahlgrenPeter19762201
573BachmannAndy19782201
573RabieiBerang19792201
573SkogDaniel19802202
573Björlund BergströmAnton19902201
573YounesSamer19912201
573NoreinNorein19932201
573JohanssonAlbin19952201
573NouriBaban19982201
573BernardssonJan19442112
573TarverdianFredrik19652111
573MonteliusMarcus19772111
573Eliasson GodonouEmil19912021
573HadiZana19942022
573RiseniusVictor19942021
616ÅkerlingHugo20022021
617BjörklundHåkan191101
617BjörkrydSvante191101
617BohlinRoger191101
617ForslundMagnus191101
617HellstenJan191101
617LindgrenGöran191101
617NilssonCarl-Gustav191101
617PerssonGunnar191101
617PetterssonTore191101
617RolanderIngemar191101
617SundqvistPer191101
617ZetterlingDag191101
617ÅgrenSven191101
617BennemoLars19291101
617MisgeldKlaus19401101
617JohanssonHans-Johan19471101
617CarlgrenLeif19481101
617HöglundThomas19521101
617MoradSadon19521101
617ArackiJova19541101
617NordlundKarl19541101
617SwingÖrjan19541101
617PonténMats19551101
617HygstedtBjörn19561101
617LindmanBjörn19561101
617HuuskoRejo19571101
617ToledoChristian19591101
617IdrizKaranan19601101
617SöderholmMats19601101
617FronzanShahin19621101
617KarlssonStefan19621101
617LindblomTomas19621101
617GustavssonMats19631101
617MenaPablo19631101
617SjöbergTorbjörn19631101
617EdbergLars19641101
617LarssonJohan19641101
617PetterssonRoger19641101
617EklövKaj19661101
617LundhTorgny19661101
617DammbergHenrik19671101
617SaidizandAli19681101
617Soria-GalvarroCarlos19701101
617BendrikJ(Johan?)19721101
617CatalinAndrei19731101
617FrankeFilip19731101
617HaidarNasil19731101
617DanielssonJonas19741101
617LindströmM19741101
617Du RietzPeter19751101
617ErikssonAndreas19751101
617BarssomLois19771101
617LindströmDaniel19771101
617PalestroAlexander19771101
617ÖzdoganDoga19771101
617DamjanovicStefan19781101
617HennerstenKarl-Ragnar19801101
617AguilarEduardo19811101
617de Mendonca LindströmOlle19831101
617Spinelli ScalaRobin19881101
617HjalmarssonMichael19891101
617Elezovic (Kan,Ser)Emir19911101
617KangoAhmed19911101
617KhalatbariArash19911101
617SelldénFredrik19911101
617BerglundPhilip19921101
617BenyettouAmine19951101
617UlusoyRodan19951101
617GaroGoran19971101
686GlaserMarcus19981101
687ErikssonJohan19531011
687MansourShadman19571011
687MorrisseyJeremy19661011
687FritzingPatrik19741011
687GustavssonJohan19781011
687Seefried (AUS)Nicholas19801011
687RaileyJulius19811011
687SaboticBeris19871011
687BjörklundTomas19901011
687Valerio Sardón (SPA)Pablo19901011
687AbdulkaderAlaa19921011
687BjörklundRobin19931011
687EleftheriadisKonstantinos19941011
687TiderströmOliver19941011
701BrukRedwan19991011
701BergqvistAdrean20011011
701AlimiArman20021011
701RashicaAri20021011

Totalt antal spelare i databasen 704

Se endast aktiva spelare